Блог о. Петра Балога О.Р._image

Блог о. Петра Балога О.Р.

ПАПА І НАТО

04 травня, 15:04
ПАПА І НАТО - фото 1
Добре було б папі усвідомити, що людей переконувати так, варто, поки є нагода, і це євангельський спосіб. Натомість у певному моменті немає вибору: треба всіма силами захищатися, в тім теж за допомогою важкого озброєння, яке у даному випадку Україна отримує від НАТО. І це також не перечить Євангелію

Папа Франциск вважає – подібно як і багато простих людей та й деяких політиків у цілому світі, – що «НАТО, навіть якщо не спровокувало, то можливо якось доклалося до того, що росія вторглася в Україну». І додав у своєму інтерв'ю для італійської газети про «гавкіт НАТО» біля кордонів росії. Хоча, як кажуть спеціалісти, цей вираз переносний, і італійською означає не гавкіт, а «небезпеку»… Але що ж, у будь-якому разі, російська пропаганда доходить також до Ватикану. Філоросійські духовні діячі також крутяться що якийсь час ватиканськими коридорами...

Скоріше за все, говорячи про «провокацію», йшлося про бажання України долучитися до цього військового альянсу і що це спровокувало росію. Тобто, що нібито треба було притримуватися нейтралітету, і тоді, можливо, війни не було б. Ще тут можна додати пацифізм Ватикану, і то не лише теперішнього понтифіка, який досить ясно виражений, але всіх без винятку понтифіків після ІІ Світової війни, то звідси такі а не інші заяви.

Ну що ж, хибність і наївність такого мислення очевидна, а час це лише підтвердить, натомість минулі події, пов'язані з НАТО і росією вже підтверджують. Варто лише додати, що ще буквально у березні, тобто недавно, наші політики заявляли про можливий нейтральний статус України, а дехто навіть твердив – подібно як папа Франциск тепер – що внесення свого часу до Конституції України статті про курс України на НАТО «було помилкою», було провокацією росії, і що це варто переглянути на всенародному референдумі...

Така, а не інша позиція – наслідок такої а не іншої інформації. Не йдеться про факти злочинів чи про агресора, про це всі на Заході в курсі, в тім теж і Ватикан. Йдеться про глобальну інформацію і її інтерпретацію, про причини і наслідки. Йдеться про те, як Ватикан інтерпретує факти, про які всі в курсі. Маючи на певно добрі наміри щодо України і українців, що не раз папа Франциск підтвердив. Крім того, у вже згадуваному інтерв'ю газеті «Corriere della Sera» папа Франциск здається перший раз назвав ім'я винуватця війни, путіна.

З другого боку, можна довго шукати причини такої а не іншої, тобто «позасторонньої» постави Ватикану по відношенню до агресії росії проти України. Цьому напевно варто присвятити дещо довший аналіз. Дехто вважає, що це наслідок «лівацтва» папи з Аргентини. Не раз вже чув цю думку. Сьогодні знову про це прочитав, що «папа Франциск передусім лівак, а ТОМУ ворог України...», чи якось так.

Не маючи особисто якогось особливого сентименту до «ліваків», справедливості ради хотів би сказати, що на нашій стороні зараз – це в більшості ліваки, від Байдена починаючи і різними голлівудськими акторами закінчуючи. А різні «праві» - за винятком, скажімо Боріса Джонсона, Анджея Дуди чи ще декількох інших - а це типу архієпископ Віґано чи прем'єр-міністр Орбан, чи кандидатка Ле Пен - якраз за Путіна. Так що така спрощена схема «лівак – наш ворог» не працює.

А папа таки на нашій стороні, просто треба не переставати продовжувати переконувати Ватикан бути на цій стороні більш явно і конкретно. Тут не йдеться про те, чи ти лівий, чи правий, віруючий чи не віруючий. Тут варто пізнавши правду, її говорити. Папа Франциск зізнається, що «не розуміє цієї війни», патріарху Кірілу сказав, що не розуміє його поглядів на цю війну, назвавши при нагоді «вівтарним хлопцем путіна».

Отже, якщо не розуміє, значить, скоріше за все, не все знає, не має правдивої інформації. І це поза його особистими, типовими ватиканськими, пацифістично - понадконфліктними поглядами. Ні, це не ворожість Україні, як це спостерігаємо у Кіріла, це наївність і необізнаність, це спроба зарадити вбивствам і ґвалтуванням не за допомогою зброї, яку дає НАТО, а за допомогою переконання ґвалтівника і вбивці, що «так не можна».

Добре було б папі усвідомити, що людей переконувати так, варто, поки є нагода, і це євангельський спосіб. Натомість у певному моменті немає вибору: треба всіма силами захищатися, в тім теж за допомогою важкого озброєння, яке у даному випадку Україна отримує від НАТО. І це також не перечить Євангелію, ну і при нагоді Соціальному Вченню Католицької Церкви. І варто теж доносити понтифіку, що це озброювання України – це не «ескалація конфлікту», це на даний момент єдина ціна і єдиний спосіб це російське вторгнення зупинити.

Теги: #Блоги

Останні новини