Папа наче сідає поруч і каже «Давайте мріяти»: в УКУ представили нову книжку понтифіка

Папа наче сідає поруч і каже «Давайте мріяти»: в УКУ представили нову книжку понтифіка - фото 1
24 лютого в рамках міжнародної конференції Integral Human Development in the Digital Age відбулася презентація книжки Папи Франциска «Let Us Dream: The Path to a Better Future», яка вийшла друком кілька місяців тому одночасно іспанською, англійською та німецькою, і є відповіддю на кризу, яку спричинила пандемія коронавірусу.

На конференції книжку представили у формі публічного інтерв’ю з її співавтором, відомим католицьким журналістом, біографом Папи Франциска Остіном Айвері. Розмову вів український журналіст і богослов д-р Анатолій Бабинський. Повідомляє пресслужба УКУ.

Ідея книги «Давайте мріяти: шлях до кращого майбутнього» народилася у контексті пандемії COVID-19 та весняного локдауну, який припав на Великий Піст і Великдень. Папа Франциск пережив кризу гостро і особисто. Всі говорять про кризу. Проте він єдиний світовий лідер, що говорить не про «до» і «після», а про сам процес зміни, який відбувається. Папа – як Мойсей, що веде людство через темряву ночі.

Тож Папа бачить кризу як можливість, як благодать, що змушує нас відкинути старі схеми, на які ми покладалися, і відкритися по-новому до реальності навколо нас.

Криза змушує нас переоцінити наші цінності – що є важливим, пріоритетним, заради чого варто працювати, а що є таким, що просто видавалося важливим? Криза — це момент відкриття. У кризові моменти ми не можемо вдавати, а мусимо справді вибирати. Це стосується як окремих людей, так і суспільств і країн загалом.

Книга складається з трьох частин – бачити, вирішувати, діяти (see, judge, act). «Під яким кутом зору ми дивимося на ту чи іншу ситуацію має велике значення. Часом, перебуваючи в центрі, неможливо побачити цілісну картину. Є певна сліпота, бульбашковість притаманна центрові, тому Папа йде на марґінеси і говорить з позиції тих людей, які там перебувають», – каже Остін Айвері.

Пресслужба УКУ подає кілька його цитат із зустрічі:

  • Як дивитися? Ми самі вибираємо на що і як дивитися. Папа споглядає сам і закликає нас дивитися на світ очима доброго пастиря, учня — з любов’ю і співчуттям.
  • Ми мусимо дозволити, щоб біль і страждання до нас промовляли, а не піддаватися спокусі закритися і, розуміючи своє безсилля, дивитися черговий фільм на Netflix.
  • Папа говорить про мрії на майбутнє і закликає разом мріяти про кращий світ. Мене у цій книзі не видно, Папа Франциск говорить з читачем безпосередньо. Він наче сідає поруч і каже «Let us dream»!