Папа: "Не слід гратися з мучеництвом українського народу"

24 вересня, 09:00
Католики
Папа: "Не слід гратися з мучеництвом українського народу" - фото 1
Папа Римський Франциск висловив думку, що у війні в Україні зацікавлені торговці зброєю. Про це він заявив, повертаючись із поїздки до французького Марселя.

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

У суботу, 23 вересня 2023 р., завершилася 44-а Апостольська подорож Папи Франциска до Марселя, де він взяв участь у заключній сесії «Середземноморських зустрічей». Літак зі Святішим Отцем на борту приземлився у римському міжнародному аеропорту Фюмічіно. Згідно зі звичаєм, Папа відповів на кілька запитань журналістів.

Іспанський журналіст Хав’єр Мартінес-Брокаль запитав про успіхи «місії кардинала Дзуппі».

Питання звучало так: «Як Ви переживаєте той факт, що цій місії не вдається досі здобути якийсь конкретний результат? На одній з аудієнцій Ви говорили про розчарування. Чи почуваєтеся розчарованим?»

«Це правда, – відповів Святіший Отець, – деяке розчарування відчувається. Бо Державний Секретаріат робить все можливе, щоби допомогти в пошуку миру для України, також “місія Дзуппі” йде в тому ж напрямку. Є позитивні зрушення у питанні дітей … Але ця війна, мені спадає на думку, обумовлена не тільки російсько-українською проблемою, але й продажем зброї, торгівлею зброєю».

Папа навів нещодавно опубліковану інформацію про те, що сьогодні найприбутковішими є інвестиції у заводи, що виготовляють зброю, тобто, «у фабрики смерті».

«Український народ, – додав у цьому контексті Святіший Отець, – це народ-мученик, який має історію, переповнену мучеництвом, історію, яка викликає біль. Це не вперше він страждає: в часи Сталіна він багато-багато вистраждав. Це народ-мученик. Мені здається, що інтереси в цій війні не тільки пов'язані з українсько-російською проблемою, а з продажем зброї, торгівлею зброєю. Але ми не повинні гратися з мучеництвом цього народу, ми повинні допомогти йому розв’язати ці справи в найреальніший можливий спосіб. Я бачу, що деякі країни рухаються назад, не хочуть давати (Україні) зброю. Починається процес, в якому мучеником буде український народ, і це неприємно», – заявив Понтифік.

Речник Ватикану Маттео Бруні надав роз’яснення слів Папи Франциска. Бруні підкреслив, що Папа не займає позицію щодо того, чи повинні країни продовжувати надсилати зброю в Україну, чи припинити її надсилання: «Це був роздум про наслідки збройної промисловості: Папа сказав, що ті, хто торгує зброєю, ніколи не платять за наслідки свого вибору, а залишають їх платити людям, як-от українцям, які гинуть мученицькою смертю».