Папа  офіційно возвів на престіл нового латинського Єрусалимського Патріарха

30.10.2020, 11:34
Католики
Папа  офіційно возвів на престіл нового латинського Єрусалимського Патріарха - фото 1
28 жовтня 2020 р, перед початком загальної аудієнції Папа Франциск провів церемонію покладання паллія на плечі новопризначеного латинського Єрусалимського Патріарха П’єрбаттісту Піццабаллу.

За повідомленням Радіо Ватикану, церемонія, що відбулася в каплиці «Дому святої Марти», мала скромний характер: Святіший Отець проказав разом з єрархом молитву «Отче наш», ввіряючи далі його служіння під опіку Матері Божої.

«Паллій, який у найурочистіші моменти супроводитиме моє служіння, нагадує нам про те, що в Хрищенні ми обрали взяти на себе Христове ярмо, тягар і славу хреста, що є любов’ю, відданою аж до смерті та поза нею», – написав у своєму першому посланні до вірних єрарх, про призначення якого було повідомлено в суботу, 24 жовтня 2020 року.

Паллій – це невеликий, вузький омофор з білої вовни з витканими на ньому чорними хрестами, що символізує овечку на раменах Ісуса Христа. Він є знаком сопричастя з Єпископом Рима. Під час урочистих богослужень його, насамперед, застосовує сам Папа, а митрополити у своїх архидієцезіях – при особливих, урочистих нагодах.