Папа Патріарху Варфоломію: "Ми покликані трудитися над відновленням єдності"

Папа Патріарху Варфоломію: "Ми покликані трудитися над відновленням єдності" - фото 1
«Повне відновлення сопричастя між усіма віруючими в Ісуса Христа є безповоротним зобов’язанням для кожного християнина, адже єдність усіх є не тільки Божою волею, а й нагальним пріоритетом в сьогоднішньому світі», – йдеться у посланні, яке Папа Франциск написав Вселенському Патріархові Вартоломію І.

За повідомленням Радіо Ватикану, в рамках традиційного обміну делегаціями з нагоди свята Небесних Покровителів, до резиденції Константинопольського Патріархату в Стамбулі прибула ватиканська делегація, що 30 листопада 2022 р. взяла участь у Літургії, яку Патріарх Варфоломій І очолив у патріаршому храмі святого Юрія з нагоди празника святого Апостола Андрія Первозваного.

Наприкінці богослужіння голова делегації кардинал Леонардо Сандрі, Префект Дикастерії для Східних Церков, зачитав та вручив Патріархові вітального листа від Папи.

В рамках візиту делегація Святого Престолу, до складу якої входить Заступник Секретаря Дикастерії сприяння єдності між християнами монсеньйор Андреа Пальм’єрі та Апостольський Нунцій в Туреччині архиєпископ Марек Сольчинскі, мала окремі зустрічі з Патріархом та з синодальною комісією з питань стосунків з Католицькою Церквою.

У своєму посланні Папа пише, що зустріч Церкви Риму з Церквою Константинополя з нагоди відповідних престольних урочистостей, є «проявом глибини зв’язку, що нас поєднує, та видимим знаком дорогої нам надії на дедалі глибше сопричастя».

Єпископ Рима зазначає, що велика увага, яка була присвячена історичним і богословським причинам поділів, повинна вилитися у «дух, який не буде ні полемічним, ані апологетичним, а позначеним автентичним діалогом та взаємною відкритістю».

«Ми повинні також визнати, що поділи є результатом учинків і поглядів, що заслуговують на засуд і ставлять перешкоди для діяння Святого Духа, Який веде віруючих до єдності в законному розмаїтті. З цього випливає, що лише зростання у святості життя може привести до справжньої та тривалої єдності», – зазначає Святіший Отець, підкреслюючи, що ми покликані трудитися над відновленням єдності не тільки шляхом підписання угод, але й через «вірність волі Отця та розпізнавання натхнень Святого Духа».

Папа Франциск вказує на те, що Католицька Церква та Вселенський Патріархат уже спільно трудяться «задля спільного блага всього людського роду, оберігаючи створіння, захищаючи гідність кожної людини, борячись проти сучасних форм рабства, та сприяючи мирові». Ще однією такою сферою є міжрелігійний діалог. «Діалог і зустріч – це єдиний спосіб подолання конфліктів і всіх форм насильства», – наголошує Святіший Отець.