Папа підтримав перемир'я між Вірменією та Азербайджаном

12.10.2020, 10:04
Католики
Папа підтримав перемир'я між Вірменією та Азербайджаном - фото 1
Папа висловив підтримку перемир'ю між Вірменією та Азербайджаном.

Про це він заявив під час зустрічі з вірними на молитві «Анжелус» 11 жовтня, повідомляє Vatican News.

"Я із задоволенням прийняв той факт, що Вірменія та Азербайджан домовились про припинення вогню з гуманітарних причин з наміром досягти повної мирної угоди", - сказав Папа Римський.

"Незважаючи на те, що перемир'я видається дуже хитким, я закликаю його відновити та висловлюю свої співчуття у зв'язку зі смертю та стражданнями людей, руйнуванням будинків та культових місць. Я молюсь і запрошую вас помолитися за жертвами та всіх, чиє життя перебуває під загрозлю», - сказав понтифік.

Додамо, після тривалих перемовин 9 жовтня за посередництва РФ Вірменія та Азербайджан домовилися про перемир'я в Нагірному Карабасі, яке мало набути чинності з 12:00 10 жовтня за місцевим часом (11:00 за київським).

Однак вже 10 жовтня о 12:00 Вірменія звинуватила Азербайджан у порушенні перемир'я і нанесенні удару по Еріцванку і Арцваніку. Арзербайджан також звинуватив Вірменію в обстрілі.

Про це повідомляє Українська правда.

Представник Міноборони Вірменії Арцрун Ованесян повідомив, що азербайджанські ВС завдали по Капану ракетного удару.

Пізніше він уточнив, що по Капану ракетного удару не було, проте Азербайджан застосував ударні БПЛА, обстрілявши Еріцванк, а також село Арцванік Сюнікської області Вірменії. Одна людина загинула.

У свою чергу, Міноборони Азербайджану спростувало інформацію про обстріл Капана.
Пізніше воно заявило, що "територія Тертерського і Агдамського районів обстрілюється противником".

Потім прес-секретар міністра оборони Вірменії Шушан Степанян заявила про атаку сил Азербайджану в Нагірному Карабасі з південного напрямку і про обстріл міста Гадрут.
Вона також зазначила, що заява Міноборони Азербайджану про те, що вірменська сторона веде вогонь в напрямку Тартарского і Агдамського районів, "є черговою фальсифікацією".