Папа представникам Константинопольського Патріархату: Як Христові учні, ми не можемо змиритися з війною

Папа представникам Константинопольського Патріархату: Як Христові учні, ми не можемо змиритися з війною - фото 1
Папа Франциск 30 червня зустрівся з делегацією Константинопольського Патріархату, яка прибула до Риму на святкування з нагоди урочистості святих Петра і Павла в рамках традиційного обміну делегаціями.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Православну делегацію очолював Пісідійський митрополит Йов Ґеча, Співголова змішаної міжнародної комісії богословського діалогу між католицькою та православними Церквами.

У своєму слові, Єпископ Риму зазначив, що ця зустріч відбувається в атмосфері різних тривог, між якими – тема миру, «особливо, в стражденній Україні», де триває війна.

«Це війна, яка, торкаючись нас зблизька, показує, що насправді всі війни – це лише катастрофи, тотальні катастрофи: для народів і сімей, для дітей і людей похилого віку, для людей, змушених покинути свою країну, для міст і сіл, а також для створіння, як ми побачили нещодавно після руйнування дамби в Новій Каховці», – підкреслив Папа.

«Як Христові учні, ми не можемо змиритися з війною, але маємо обов'язок разом трудитися заради миру», – наголосив Папа Франциск.

Глава Католицької Церкви також висловив задоволення з приводу успішного завершення 15-ї пленарної сесії Міжнародної змішаної комісії діалогу, яка нещодавно відбувалася в Александрії Єгипетській, і під час якої розглядалося те, як Церква на Сході та на Заході розвивала зв’язок між синодальністю та першістю в другому тисячолітті.

«Це може допомогти подолати полемічні аргументи, які використовують обидві сторони, аргументи, які можуть здаватися корисними для зміцнення їхньої ідентичності, але насправді зосереджуються лише на собі та минулому», – заявив Папа, підкреслюючи, що сьогодні ми покликані «разом шукати спосіб здійснення першості, який у контексті синодальності слугував би сопричастю Церкви на вселенському рівні».