Папа призначив нового адміністратора Мукачівської дієцезії РКЦ

28.01.2022, 14:07
Католики
Папа призначив нового адміністратора Мукачівської дієцезії РКЦ - фото 1
У п’ятницю, 28 січня 2022 р., Папа Франциск прийняв зречення, яке подав Антал Майнек OFM, єпископ Мукачівської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, повідомляє Vatican News.

Апостольським адміністратором вакантного осідку ad nutum Sanctae Sedis (до відкликання Апостольським Престолом) Святіший Отець призначив єпископа-помічника Мукачівської дієцезії Миколу Лучка OP.

Мукачівська дієцезія входить до Львівської митрополії РКЦ в Україні; вона охоплює парафії та структури в Закарпатській області. 1993 року св. Іван Павло ІІ заснував Апостольську адміністратуру Закарпаття, Апостольським адміністратором якої призначив тодішнього Апостольського нунція архиєпископа Антоніо Франко.

Його наступником 1997 року став єпископ Антал Майнек, який наприкінці 1995 року був призначений єпископом-помічником. Після того, як 27 березня 2002 року св. Іван Павло ІІ створив Мукачівську дієцезію, єпископ Антал став її першим ординарієм. У листопаді йому виповнилося 70 років життя. Про призначення єпископа-помічника у Ватикані було повідомлено 11 листопада 2019 року.

Єпископ Микола Лучок народився 26 березня 1974 року в Мукачеві. В 1994 році вступив до Ордену Братів Проповідників, в якому 2000 року склав довічні обіти. Богословську освіту здобував у домініканській філософсько-богословській колегії в Кракові, Польща. Після пресвітерських свячень, отриманих 24 червня 2003 року, отець Микола душпастирював у Ялті, Санкт-Петербурзі, Чорткові, Львові та Хмельницькому.

В липня 2018 року став настоятелем спільноти у Львові. 11 листопада 2019 року Папа Франциск призначив о. Миколу Петра Лучка єпископом-помічником Мукачівської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, надаючи йому титулярний осідок Ґіру-Марцеллі. Єпископське рукоположення відбулося 10 грудня 2019 року в Мукачеві.

Володіє українською, угорською, словацькою, російською, польською та англійською мовами.