Папа розповів вірянам, наскільки цінним є відпочинок

Папа розповів вірянам, наскільки цінним є відпочинок - фото 1
Якщо навчимося по-справжньому відпочивати, то завдяки контемплятивному поглядові станемо спроможними до справжнього співчуття.

Про це Папа Франциск розповів вірянам перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, передає Vatican News.

Першим аспектом є відпочинок, зазаначив понтифік. Апостолам, які повернулися з місії та з ентузіазмом розповідають про все те, що чинили, Ісус каже: «Ви підіть самі подалі в пустинне місце та відпочиньте трохи!».

За словами Святішого Отця, це є «цінним повчанням» для нас. Христос, хоч радіє, бачачи Своїх учнів щасливими, не розхвалює й не розпитує їх, але «переймається їхньою фізичною та внутрішньою втомою». Цим він застерігає їх від небезпеки, яка чатує також і на нас: потрапити в пастку активізму, де найважливішими стають результати і почуватися абсолютними протагоністами. Це зустрічається також і в Церкві, через що «ризикуємо притемнити Ісуса».

Саме тому Учитель каже Своїм відпочити. Як пояснив Наступник святого Петра, не йдеться лише про фізичний відпочинок, але «про відпочинок серця».

Потрібно «по-справжньому відпочивати», а для цього потрібно «повертатися до серця речей», тобто, зупинитися, перебувати в тиші, молитися, а не просто переходити від буденних справ до святкових. Ісус не уникав потреб натовпу, але кожного дня відходив на молитву, тож Його ніжне запрошення «трохи відпочити» є спонукою для нас навчитися «зупинятися, вимкнути телефон, споглядати природу, відроджуватися в діалозі з Богом».

Однак, як розповідає євангелист, Ісусові та апостолам не вдається відпочити так, як цього хотілося б. Люди знаходять їх і приходять туди з усіх усюд. Побачивши їх, «Ісус зворушився», а тому виявляє співчуття та знову починає навчати. «Здається, що це суперечність, але в дійсності це не так. Насправді, лише те серце, яке не піддається поспіхові, спроможне зворушуватися», – сказав Папа, підкреслюючи, що «співчуття народжується зі споглядання».

«Якщо навчимося по-справжньому відпочивати, станемо здатними до справжнього співчуття; якщо розвиватимемо контемплятивний погляд, то провадитимемо свою діяльність без хижацького підходу тих, які хочуть всім оволодіти, все спожити; якщо залишатимемося у контакті з Господом і не знеболюємо найглибшу частину себе самих, речі, які потрібно зробити, не матимуть сили відібрати в нас подих і спустошити нас. Ми потребуємо “екології серця”, що складається з відпочинку, споглядання та співчуття. Використаймо літній період для цього!», – закликав Святіший Отець.