Папа у вересні відвідає Угорщину та Словаччину: програма візиту

22.07.2021, 11:45
Католики
Папа у вересні відвідає Угорщину та Словаччину: програма візиту - фото 1
У Ватикані оприлюднили програму наступної Апостольської подорожі Папи Франциска, що включатиме участь у Міжнародному Євхаристійному Конгресі в столиці Угорщини та чотириденні відвідини Словаччини.

Програму XXXIV Апостольської подорожі Папи Франциска поширило Радіо Ватикану.

Як йдеться у повідомленні, Папа Франциск готується до наступної Апостольської подорожі, яка розпочнеться 12 вересня 2021 року одноденним візитом до столиці Угорщини Будапешта та продовжиться у Словаччині, де він перебуватиме до 15 вересня.

Угорщина

Будапешт був обраний для проведення 52-го Міжнародного Євхаристійного Конгресу, що повинен був відбутися у вересні минулого року, але через спалах пандемії був перенесений на один рік.

Папа Франциск у неділю, 12 вересня, очолить заключну Святу Месу, що розпочнеться на Площі Героїв об 11:30 місцевого часу та завершиться проказуванням молитви «Ангел Господній».

Святіший Отець вилетить до столиці Угорщини з римського міжнародного аеропорту Фюмічіно о 6:00. В міжнародному аеропорту Будапешта відбудеться офіційна зустріч, звідкіля Папа переїде до Музею Мистецтв, де матиме три зустрічі: з Президентом і Прем’єр-міністром, з єпископатом, з представниками Екуменічної Ради Церков і єврейської громади Угорщини. Після Святої Меси Глава Католицької Церкви від’їде до аеропорту, звідкіля відлетить до столиці Словаччини.

Словаччина
Прибуття до міжнародного аеропорту Братислави заплановане на 15:30, звідкіля Єпископ Риму від’їде до Апостольської нунціатури, де відбудеться екуменічна зустріч та приватна зустріч з єзуїтами.

Наступний день, 13 вересня, розпочнеться церемонією привітання в Президентському палаці, візитом ввічливості до Глави Держави та зустріччю з представниками влади, громадянського суспільства та дипломатичного корпусу. Далі в катедральному соборі святого Мартина відбудеться зустріч з єпископами, священиками, богопосвяченими особами, семінаристами й катехитами. Пополудні Папа здійснить приватний візит до благодійного осередку «Вифлеєм», зустрінеться з єврейською громадою, а в Апостольській нунціатурі почергово прийме Главу Парламенту та Главу Уряду Словаччини.

У вівторок, 14 вересня, Святіший Отець вранці прибуде до міста Пряшева, що є центром греко-католицької митрополії, де очолить Божественну Літургію святого Івана Золотоустого. Пополудні в місті Кошиці Папа зустрінеться з ромською спільнотою, опісля — з молоддю, та повернеться до Братислави.

Заключний день візиту, 15 вересня, присвячений прощі до національного санктуарію в Шаштіні, в якому Святіший Отець відслужить Святу Месу, а після неї від’їде до аеропорту в Братиславі, де відбудеться церемонія прощання.