Папа: "Війна – це заперечення основних прав; молімося за Україну та інші народи"

12 лютого, 09:41
Католики
Папа: "Війна – це заперечення основних прав; молімося за Україну та інші народи" - фото 1
Звертаючись із закликом, приуроченим до Всесвітнього дня хворого, Папа Франциск звернув також думку до тих, чиє право на життя заперечене війнами, закликавши молитися за стражденну Україну та інші народи, що потерпають від воєн.

Промовляючи після молитви «Ангел Господній» до прочан, які 11 лютого 2024 р. зібралися опівдні на площі Святого Петра у Ватикані, Папа Франциск нагадав, що цього дня відзначався Всесвітній день хворого, який в цьому році зосереджений на важливості стосунків у період хвороби. Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Перше, чого ми потребуємо, коли хворіємо, – це близькості дорогих нам людей, медичних працівників, а в нашому серці – Божої близькості. Ми всі покликані бути поруч з тими, хто страждає, відвідувати хворих, як вчить нас Ісус в Євангелії», – сказав він, запевнивши всіх хворих у своїй та всієї Церкви близькості, нагадавши, що близькість, співчуття та лагідність – це ознаки Божого стилю.

«Але в цей день, браття й сестри, – додав Святіший Отець, – ми не можемо мовчати про те, що сьогодні є багато людей, яким відмовлено в праві на лікування, а отже, і в праві на життя! Маю на думці тих, що живуть у крайній бідності; але також думаю про території, де тривають війни: там щодня порушуються основоположні права людини! Це не можна толерувати. Молімося за стражденну Україну, за Палестину та Ізраїль, молімося за М'янму, за всі народи, які страждають від війни».