Папа з Главою МАГАТЕ говорив про убезпечення ядерних об’єктів в Україні

Папа з Главою МАГАТЕ говорив про убезпечення ядерних об’єктів в Україні - фото 1
Папа Франциск 12 січня 2023 р. прийняв на аудієнції Генерального Директора Міжнародного агентства атомної енергетики (МАГАТЕ) Рафаеля Ґроссі. В інтерв’ю для ватиканських медіа Ґроссі, який вже чотири рази після початку широкомасштабного російського вторгнення побував в Україні, підкреслив необхідність знайти багатосторонні вирішення міжнародних криз і запобігти ядерній ескалації.

Джерело: Vaticannews

За словами Ґроссі, він зустрівся з Папою, бо йому здається, що «його голос, його послання щодо цих загроз у цей важкий період, зі складним міжнародним порядком денним, є незамінним».

«Праця МАГАТЕ стала нагальною. Це праця, яка присвячена не тільки питанню України. Є ще також Іран і Північна Корея. В цей момент зрозуміло, що убезпечення ядерних об’єктів в Україні стало нагальним, необхідним», – сказав він, називаючи існуючу ситуацію дуже нестабільною і зазначивши, що його головними стараннями є створення зони захисту та безпеки навколо Запорізької АЕС.

Коментуючи заклики Святішого Отця до відновлення багатостороннього підходу до вирішення головних міжнародних криз і роздумуючи про роль Святого Престолу в цьому, Генеральний директор МАГАТЕ назвав її «фундаментальною». А це тому, що його голос, як голос Папи, є універсальним.

«Прислухатися до голосу Святішого Отця необхідно. І це тому Генеральний директор МАГАТЕ, не лише через те, що є католиком, перебуває під цим духовним проводом Святішого Отця, але й з огляду реальної сили цього голосу в світі в цей період війни», – зазначив Рафаель Ґроссі.