Папа закликав вірних навчитися приймати виклик Різдва

24.12.2021, 23:44
Католики
Папа закликав вірних навчитися приймати виклик Різдва - фото 1
Ввечері, 24 грудня 2021 року, Папа Франциск очолив Нічну Святу Месу Різдва в базиліці Святого Петра у Ватикані, під час якої закликав вірних усвідомити різдвяний виклик.

Текст промови поширило Радіо Ватикану.

"Бог об’являється, але люди Його не розуміють. Він стає малим в очах світу, а ми не перестаємо шукати величі по-світському, навіть і в Його ім’я. Бог понижується, а ми прагнемо підноситися на п’єдестал. Всевишній вказує на покору, а ми прагнемо хизуватися. Бог шукає пастухів, невидимих; ми прагнемо видимості, показати себе. Ісус народжується, щоби служити, а ми роками шукаємо успіху. Бог не шукає сили та влади, Він просить ніжності та внутрішньої незначності", - пояснив Папа.

Понтифік радить на Різдво просити в Ісуса навчитися любити незначність: "Саме в нашому звичайному житті Він бажає чинити надзвичайні речі. І це є посланням великої надії: Ісус запрошує нас цінувати та наново відкривати життєві дрібниці. Якщо Він з нами там перебуває, то чого нам ще не вистачає? Отже, залишмо позаду жаль за величчю, якої не маємо. Відмовмося від нарікань та невдоволеного виразу обличчя, відмовмося від жадібності, що залишає нас незадоволеними! Незначність, зчудування отим малим Дитям – таким є послання".

Папа просить вірних вміти любити Ісуса в останніх, служити Йому в убогих, бо у вертепі Ісус при народженні оточений саме незначними, вбогими. А ще Понтифік попросив усіх бути єдиними, творити Церкву братерства.

"Ще раз погляньмо на вертеп", - закликав вірних Папа. - Погляньмо та зрозуміймо, що навколо Ісуса все наново повертається до єдності: там є не лише останні, пастухи, але також обдаровані і багаті, волхви. У Вифлеємі стоять разом убогі та багаті, ті, що поклоняються як волхви й ті, що трудяться як пастухи. Все наново з’єднується, якщо в центрі перебуває Ісус. Отож, дорогі браття й сестри, повертаймося до Вифлеєму, повертаймося до початків: до суттєвого у вірі, до першої любові, до поклоніння та милосердя... Нехай же Бог дасть нам бути Церквою, що адорує, убогою та братерською Церквою. Це є важливим. Повернімося до Вифлеєму".