Папа зустрівся із Священним Синодом Церкви Кіпру

Папа зустрівся із Священним Синодом Церкви Кіпру - фото 1
Єпископ Риму вранці 3 грудня здійснив візит ввічливості до Предстоятеля Церкви Кіпру Архиєпископа Нової Юстиніани та всього Кіпру Блаженнішого Хризостома ІІ, а після відвідин архиєпископської резиденції прибув до православного катедрального собору в Нікосії, де відбула зустріч із Священним Синодом.

Про це інформує Радіо Ватикану.

У промові до православних братів Глава Католицької Церкви зауважив:

«Походимо з того самого апостольського запалу», і нас поєднує «єдина дорога, якою є дорога Євангелія».

«Євангелія передається через сопричастя, – сказав Наступник святого Петра, зазначивши, що саме в цьому напрямку тепер прямують католики, наново відкриваючи синодальний вимір, що є основоположним у Церкві. Й у цьому відчуваємо потребу ще інтенсивніше прямувати разом з вами, дорогі браття, що через досвід своєї синодальності можете дійсно нам допомогти».

«В цьому сенсі, дорогі браття, бажаю запевнити вас у моїй та католицької Церкви молитві й близькості у найболючіших проблемах, які вас гнітять, як і в найпрекрасніших і найвідважніших надіях, які дають вам натхнення. Ваші смутки та радощі – також наші, відчуваємо їх як свої! Й відчуваємо, що дуже потребуємо вашої молитви», – сказав він.

«Не дозволяймо, щоби нас паралізував страх відкриватися та чинити сміливі жести, не засвоюймо тієї “непримиримості у відмінностях”, якої не зустрічаємо в Євангеліях!.. Звісно, «на полі наших взаємин» історія розорала «широчезні борозни», але Святий Дух бажає, аби ми «в смиренні та пошані наближалися одні до одних», щоб ми не мирилися з поділами минулого», – мовив Папа Франциск.

За його словами, якщо спільно трудитимемо пліч-о-пліч, наприклад, у милосерді, освіті, сприянні людській гідності, то відкриватимемо брата, а сопричастя дозріватиме саме в собі на Божу славу.

«Кожен збереже власні способи та стиль, це зрозуміло, але спільна праця з часом сприятиме зростанню згоди та виявиться плідною», – переконаний Наступник святого Петра.

«Сьогодні, – сказав Папа, – також не бракує фальшу та обману, які минуле ставить перед нами і які стають перешкодою. Століття поділів і дистанції причинилися до засвоєння, навіть мимовільного, багатьох ворожих взаємних упереджень, пересудів, які ґрунтуються часто на недостатній і викривленій інформації, поширюваній агресивною та полемічною літературою. Але все це спотворює Божу дорогу, що спрямована до згоди та єдності».

Із православного катедрального собору Папа від’їхав до футбольного стадіону в кварталі Строволос для служіння Меси.