Папа Франциск та Патріарх Кіріл у форматі відеоконференції говорили про війну в Україні

16.03.2022, 21:09
Католики
Папа Франциск та Патріарх Кіріл у форматі відеоконференції говорили про війну в Україні - фото 1
Папа Римський Франциск провів відеозв'язок з російським Патріархом Кирилом. Йшлося про війну в Україні.  Папа закликав Кирила використовувати мову Ісуса, а не політики.

Про це повідомляє Vatican News.

Ввечері, 16 березня 2022, Папа Франциск у супроводі кардинала Курта Коха, Голови Папської Ради сприяння єдності між християнами, провів відеоконференцію з Московським Патріархом Кірілом, з яким був очільник відділу зовнішніх стосунків РПЦ Іларіон.

Як розповів Директор прес-служби Святого Престолу Маттео Бруні, в центрі уваги розмови була війна в Україні та роль християн і їхніх пастирів у тому, щоби зробити все можливе для миру.

Подякувавши Патріархові за зустріч, Святіший Отець говорив про те, що «Церква не повинна послуговуватися мовою політики, а мовою Ісуса».

«Ми пастирі того самого святого люду, що вірить в Бога, у Пресвяту Тройцю, в Пресвяту Богородицю: а тому ми повинні об’єднати зусилля, щоби сприяти мирові, допомагати страждаючим, шукати дороги миру, щоби зупинити вогонь».

Співрозмовники підкреслили «виняткову важливість триваючого переговорного процесу».

«Нашим обов’язком як пастирів, – вів далі Папа, – є бути поруч з усіма людьми та допомагати всім, хто страждає від війни. Колись також і в наших Церквах говорилося про священну війну чи справедливу війну. Сьогодні так говорити не можна. Розвинулося християнське усвідомлення важливості миру».

Співрозмовники погодилися на тому, що «Церкви покликані зробити внесок у зміцнення миру та справедливості». Папа Франциск підсумував: «Війни завжди є несправедливими. Бо ціну за них платить Божий люд. Наші серця не можуть не плакати перед обличчям убитих дітей і жінок, всіх жертв війни. Війна не є дорогою, на яку потрібно ступати. Святий Дух, Який нас єднає, вимагає від нас, як пастирів, допомагати народам, які страждають від війни».