"Папа Франциск готовий зробити все для того, щоби якнайшвидше покласти край цій війні", - нунцій Вісвальдас Кульбокас

09.06.2022, 12:55
Католики
"Папа Франциск готовий зробити все для того, щоби якнайшвидше покласти край цій війні", - нунцій Вісвальдас Кульбокас - фото 1
Архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, Апостольський Нунцій в Україні, який не залишив Київ під час російських бомбардувань, і через це отримав державну нагороду від Президента України Володимира Зеленського, прокоментував заклик Папи з нагоди 100 днів збройної агресії Росії проти України та знищення міст і сіл.

 

Про це повідомляє Vaticannews.

«Папа Франциск готовий зробити все для того, щоби якнайшвидше покласти край цій війні. Коли Папа говорить про “справжні переговори”, про “конкретні переговори”, то не треба допускати помилку, що полягає в інтерпретації цих слів з політичної чи стратегічно-військової точки зору. В дійсності, жодна зі сторін конфлікту не досягла цілей, що могли би привести до переговорів: Росія, країна-агресор, ще не добилася того, що вважає позицією сили; Україна, справедливо, вимагає припинення агресії та виведення російських військ. З цієї точки зору, очевидно, неможливо бути оптимістами, щоб надати простір переговорам. Однак, коли Папа говорить про “справжні переговори”, – і чинить це в день П’ятидесятниці, – то ткт йдеться про відповідальність, яку провідники народів повинні взяти на себе перед людством, якому загрожує знищення через заперечення “Божої мрії”, якою є мир і братерство.

Справжні переговори, в дійсності, можливі тоді, коли відправною точкою не є військова чи політична логіка, але усвідомлення цього морального обов’язку та відповідальності перед Богом і перед людством», - наголошує нунцій.

«Папа говорив також про пошуки “прийнятного вирішення”. В теперішній ситуації ця мета перевищує людські сили. Ми тут дійсно потребуємо великої Божої допомоги, аби серця провідників народів, починаючи від того, який розпочав війну, навернулися перед Богом», - переконаний архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

Він акцентував увагу на страшній трагедії України, коли сотні дітей загинули внаслідок бомбардувань, тисячі були змушені залишити свої домівки, дуже багато стали сиротами.

«Серед спогадів, які я ніколи не зможу стерти, є діти із сиротинця у Ворзелі, містечку поблизу Києва, що виходять із бомбосховища після трьох днів, проведених у холоді та темряві, в той час як навколо тривали бої та сіялася смерть. Я цей спогад переживаю з великим зворушенням, яке відчуваю також і тоді, коли беру в руки Біблію, знайдену між руїнами в Бородянці серед речей на місці, що залишилося від дитячої кімнати. Будь-кому вистачить побачити ці речі, аби зрозуміти, що Папа має на увазі, коли говорить про «моторошне знищення міст», - сказав нунцій.

Він розповів про важливість для українців постійно чути голос Папи: «В Україні, хоч це й не є країна, в якій католики становлять більшість, всі рахуються з авторитетністю та міжнародною важливістю голосу Папи. І саме через це чітко відчувається, наскільки Папа Франциск добирає кожне слово, знаючи про вагу, якої воно набирає, з якою уважністю він обирає будь-яку фразу, коли говорить про цю війну».