Папі Францискові сьогодні 85 років

17.12.2021, 09:13
Католики
Папі Францискові сьогодні 85 років - фото 1
17 грудня 1936 року в столиці Аргентини місті Буенос-Айресі в родині італійських мігрантів Маріо і Реджіни Марії Берґольйо народився первісток, якого охрестили на Різдво 25 грудня та нарекли Хорхе Маріо.

Сьогодні ми знаємо його як Папу Франциска, який відзначає своє 85-річчя, передає Vatican News.

"Простота, уважність до «невидимих» і не зосереджування на собі. Такими є характерні риси життя Папи, першого в історії вихідця з Латинської Америки й першого єзуїта на Петровому престолі. «Мій люд убогий, а я – один із них», – казав він ще як Архиєпископ Буенос-Айреса, коли його запитували, чому залишився мешкати в простій квартині та віддає перевагу тому, щоб самому готувати собі їжу", - пише видання.


День народження Папи є звичайним робочим днем у Ватикані, який, однак, завжди супроводжується почуттями вдячності та простотою, а також жестами солідарності. Наприклад, 2020 року Святіший Отець надіслав до Венесуели 4 апарати вентиляції легень. У 2017 році Папа приймав вітання від дітей, які отримують допомогу в педіатричному диспансері святої Марти, що діє при Ватикані, пригостивши їх великим тортом. А в 2016 році він відсвяткував своє 80-річчя із бездомними, запросивши на сніданок до «Дому святої Марти» кілька осіб, які отримують допомогу від Апостольської елемозінерії, яких на завершення пригостив аргентинськими солодощами.
Цей жест відтоді повторюється у благодійних їдальнях в Римі: 17 грудня гостям подається десерт від імені Папи, в ті, які знаходять притулок у нічліжках, отримують невеликі подарунки.