Папський посланник після Одеси вирушає на схід України

15 вересня, 18:30
Католики
Папський посланник після Одеси вирушає на схід України - фото 1
Посланець Папи Франциска, кардинал Конрад Краєвський після спільної молитви з єпископами в Летичеві 13 вересня відвідав Вінницю, Гайсин, Умань, потім поїхав до Одеси, звідки вирушить на схід України. Із заходу на південь, а далі на схід і на північ. Таким є маршрут кардинала Конрада Краєвського, Префекта Дикастерії харитативного служіння, який вже вчетверте після 24 лютого відвідує Україну з доручення Святішого Отця, щоб засвідчити близькість зі страждаючим народом і привезти конкретну допомогу.

Джерело: CREDO

В Одесі кардинал побував у санктуарії Божої Матері Фатімської, де відслужив ранкову Святу Месу. Перебуваючи в одеській катедрі Успіння Пресвятої Богородиці, Його Екселенція залишив коротке відеозвернення, яке розмістила ФБ-сторінка Римо-Католицької Церкви в Україні.

"Сьогодні свято Богородиці Скорботної, яка стояла під хрестом, — сказав кардинал Конрад. — Вона не кричала, не била кулаками по землі, не дорікала Богові за те, що Він зробив з Її Сином, а тільки дивилась і була сповнена скорботи. Сьогодні під цим самим хрестом можуть стати — і повинні стати — вдови, дружини, дочки, матері всіх тих, хто загинув, хто поранений в Україні. Може, тоді вони почують слова з хреста. Почують, що Ісус може їм сказати. «Мати, ось Твоя Україна. Україно, ось твоя Мати!» І тоді, коли ми станемо під хрестом разом із Нею, — я переконаний, що почнуть ставатися чуда. Бо ще ніхто не розчарувався з тих, хто ввірився Ісусові. Тому разом із Марією-Вболівальницею треба сказати: Ісусе, довіряю Тобі! Нехай Бог благословить Україну: в ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь", - промовив кардинал.

Перебуваючи в Одесі, Префект Дикастерії харитативного служіння розповів для Радіо Ватикану про мету свого четвертого від початку широкомасштабної війни візиту в Україну, здійснюваного з доручення Папи Франциска.

«Вже вчетверте Святіший Отець відправив мене в Україну, але цього разу зовсім з іншою метою. Я тепер перебуваю в Одесі, тобто, майже 3600 кілометрів від Ватикану. Подорожуючи від українського кордону в північно-східному напрямку, відвідуємо ті місця, де є чернечі спільноти, священики, волонтери, які протягом 200 днів війни ніколи не залишали своїх вірних. Ми приїхали, щоби утвердити у вірі, щоби дати надію, щоби бути поруч із ними, щоби бути разом з ними. Ситуація є дуже важкою. Також і цієї ночі часто звучали сирени, також знову багато загиблих», – сказав кардинал Краєвський в Одесі.

Папський посланник після Одеси вирушає на схід України - фото 99182

Подорожуючи на південь України, представник Святішого Отця мав нагоду зустрітися з Конференцією римо-католицьких єпископів України, що перебувала на спільній зустрічі в санктуарії Матері Божої в Летичеві на Хмельниччині. Вздовж маршруту кардинал Краєвський відвідує також осередки Карітасу. Подальший шлях Папського розподілювача милостині проходитиме через Запоріжжя до Харкова.