Парафія костелу св. Миколая у Києві продовжує ліквідувати наслідки ворожого обстрілу храму
Ці та попередні роботи парафія виконала самостійно за погодженням балансоутримувача без допомоги Міністерство культури та стратегічних комунікацій України чи будь-якої іншої державної допомоги.
Про виконану роботу парафія оприлюднила звіт:
СКІЛЬКИ МИ ВИТРАТИЛИ?
• 45.304,80 грн – полікарбонат для тимчасового закриття вибитих вікон і центральної розети
• 10 тис. грн – послуги фірми, що виконала вищевказані роботи
• 0 грн – прибирання храму після обстрілу.
ЩО ІЗ ВИБИТИМИ ВІТРАЖАМИ?
Фрагменти вітражів зібрали, вони зберігатимуться в храмі для подальшої реставрації.
ХТО НАМ ДОПОМІГ?
• Небайдужі кияни, які прийшли допомагати із прибиранням після обстрілу;
• Благодійний фонд Родини Жебрівських надав частину коштів на матеріали і послуги підрядника;
• БФ «Рокада» надав плівку, якою ми також закрили деякі віконні та декоративні елементи, щоб зберегти їх від знищення.
Основну частину робіт взяли на себе парафіяни костелу. Кошти надала католицька громада (Київсько-Житомирська Дієцезія) та благодійники. Всім, хто долучився, ДЯКУЄМО за допомогу!
ЩО ЗРОБИЛО МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ?
Зафіксувало наслідки обстрілу, погодило виконання робіт. Нагляд здійснював головний інженер балансоутримувача (Державна організація "Національний будинок органної та камерної музики України"). Наголошуємо, що за три тижні, що пройшли з моменту обстрілу, Міністерство жодним чином не долучилося до ліквідації наслідків.
ЧОМУ МИ ПРО ВСЕ ЦЕ ПИШЕМО?
У верхній частині веж досі лишається вибите скло, яке може загрожувати безпеці перехожих. Щоб його демонтувати і закрити вікна потрібне спеціальне обладнання та фахівці, бо це висотні роботи. Для виконання таких робіт нам знову потрібно отримувати дозвіл балансоутримувача (Державна організація "Національний будинок органної та камерної музики України") та погоджувати дії з Мінкультом.
Поки що Міністерство культури тільки озвучило про плани на реставрацію. Однак у відомстві ні слова не сказали про те, які протиаварійні першочергові роботи вони здійснюють станом на зараз. Міністерство культури відповідно до двостороннього Меморандуму зобовʼязалось передати будівлю парафії, однак досі цього не здійснило. І найголовніше, що саме МКСК та балансоутримувач лишаються відповідальними за стан архітектурної пам’ятки. В той час, костел продовжує руйнуватися.
“Ми, як парафія, готові докладати всіх зусиль для реставрації костелу, підтримки та захисту. Однак і Міністерство культури повинно виконати свої зобов’язання та завершити процес передачі костелу, який розпочали в 2021 році, його ж парафіяльній громаді, яка не лише духовно дбає про нього, але й готова продовжувати працювати над його збереженням як культурного скарбу. Це один із небагатьох прикладів неоготичної архітектури в столиці, і його руйнація або занедбання стало б непоправною втратою для всього культурного надбання України. То хто ж може вплинути на це Відомство, яке не зберігає такі унікальні памʼятки?”, - наголошує настоятель парафії св. Миколая отець Павло Вишковський ОМI.