Парафія святителя Миколая на Кіпрі стала прихистком для священиків-втікачів з УПЦ МП

Парафія святителя Миколая на Кіпрі стала прихистком для священиків-втікачів з УПЦ МП - фото 1
Російська парафія святителя Миколая на у місті Лімасол на Кіпрі стала прихистком для священиків-втікачів з УПЦ МП, де вони себе комфортно почувають та прославляють Росію.

Про це йдеться в новому OSINT-розслідуванні, проведеному редакцією Телеграм-каналу Монолог.здесь, передає Антикор.

З вересня 2018 року – настоятелем цього епіцентру російського релігійного впливу на Кіпрі став колишній благочинний Печерського благочиння Києва - протоєрей Павєл Поваляєв, котрий ще в 2014 році втік з України до Росії.

Імовірно, він утік з України через зв’язки з депутаткою ВР від Компартії Оксаною Калетник, яка єдина з української делегації голосувала проти засудження російської окупації України на 23 Парламентській асамблеї ОБСЄ 1 липня 2014 року. Спочатку Поваляєв виїхав до Росії, де отримав російське громадянство за особистим указом диктатора Володимира Путіна, а потім опинився на Кіпрі.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну першим священиком-втікачем з Києва, котрий перейшов на парафію Поваляєва і почав там служити став – о. Максим Степанюк. Він мав російський паспорт, адже служив там декілька років. А вже в квітні 2022 року він опинився на парафії РПЦ в Лімасолі в якості другого священика.

Ще одним втікачем став отець Олексій Зощук – син священика м. Нова Ушиця на Хмельниччині Петра Зощука.

Примітно, що його батько – великий патріот України о. Петро Зощук зараз освячує джипи для ЗСУ.

Також серед втікачів опинився о. Тарасій Піддубний. Після російського вторгнення, влітку 2022 року і сам священик, і його родина ще були в Києві. Тоді він освячував хрести на своєму храмі, котрий будував в Крюківщині. А вже в квітні 2023 він з родиною опинився на Кіпрі, де одразу почав з’являтись на світлинах парафії РПЦ в Лімасолі.

"На нашу думку втеча Піддубного та Зощука була завчасно спланована та організована. Вони знали куди будуть тікати і готувались до від’їзду", – зазначили розслідувачі.

Окрім того, в тому ж Лімасолі мешкає і київський утікач-архимандрит Аліпій (Свєтлічний), і відомий православний російський пропагандист Алєксандр Бориславскій (він же Алєксандр Вазнєсєнскій, Капібара тощо).

Ще один київський священик УПЦ МП, котрий регулярно співслужить з Поваляєвим та іншими втікачами з України на парафії РПЦ в Лімасолі - це о. Пімєн Курішко, священик з Георгіївського храму Києва. Курішко примудряється служити одразу і в Києві, і з РПЦ на Кіпрі.