Парафія за парафією: підсумки переходів 24 травня

Парафія за парафією: підсумки переходів 24 травня - фото 1
У різних областях України триває процес виходу парафій з УПЦ МП і долучення до ПЦУ. 24 травня, серед інших, відбулися переходи в історичній громаді Батурина.

24 травня на загальних зборах жителів Батуринської громади одноголосно було прийнято рішення про перехід церкви Воскресіння (усипальниці Кирила Розумовського) від УПЦ Московського патріархату до Православної Церкви України. Як повідомив Олександр Козловський, майже місяць тому Батуринська міська рада ініціювала розірвання договору з УПЦ МП, яка є орендарем цього храму, для подальшої передачі його у користування громаді Православної Церкви України.

Цього ж дня, з благословення єпископа Матфея, секретар єпархіального управління Володимир-Волинської єпархії прот. Юрій Зінчук зустрівся з парафіянами Свято-Троїцького храму села Селець, які під час зборів прийняли рішення про перехід з Московського патріархату у Православну Церкву України. У відповідь на їх прохання громаду прийняли до складу єпархії ПЦУ.

Збори відбулися також у с. Блідча на Київщині, де вирішувалася доля громади св. великомуч. Варвари. На них прибули благочинний ПЦУ, настоятель Кухарської церкви о. Василь Венгльовський та новопризначений настоятель Іванківського храму о. Іван Славич. Разом з деякими жителями Блідчі вони аргументовано переконували о. Олександра, настоятеля місцевої церкви, перейти разом з членами релігійної громади села в підпорядкування ПЦУ.

"Річ у тім, що о. Олександра давно і добре сприйняла блідчанська громада, — розповів на своїй фейбук-сторінці журналіст Павло Смовж. — А тому хоче, аби священник служив для них у дійсно українській церкві. Проте о. Олександр уперся: прийму своє рішення тільки після відповідного рішення Святого Синоду УПЦ, бо я давав присягу... Для засвідчення позиції кожного присутнього було запропоновано: прихильники переходу релігійної громади до ПЦУ переходять направо (від входу на територію церкви), бажаючі мати в селі церкву УПЦ (МП) - наліво. Отож картинка вийшла красномовна: дивимось на останнє в цій добірці фото".

Голосування в с. Блідча - фото 93757
Голосування в с. Блідча

 

За його словами, учасники зборів склали два списки: тих, хто за перехід, і тих, хто проти. Другий список виявився пустим.

24 травня відбулися збори громади Свято-Преображенського собору в м. Овручі на Житомирщині. Присутні прийняли рішення перейти до ПЦУ.

Збори відбулися перед зачиненими дверима храму - фото 93758
Збори відбулися перед зачиненими дверима храму

 

Нагадуємо, що для остаточної зміни юрисдикції громадам необхідно подати документи до обласної адміністрації і перереєструвати свої статути.