Парламентарі відмовились розглядати стан державно-конфесійних відносин
Верховна Рада України 12 січня відхилила проект Постанови № 9486 про проведення парламентських слухань на тему «Стан державно-конфесійних відносин в Україні», повідомляє Інститут релігійної свободи.
За цю ініціативу проголосувало лише 12 народних обранців.
Співавтор постанови Володимир Марущенко (партія ХДС) спочатку просив перенести розгляд питання для продовження політичних консультацій. Однак ця пропозиція не знайшла достатньої підтримки.
Представляючи проект, депутат наголосив, що парламентські слухання “засвідчили б увагу вищого законодавчого органу і Української Держави в цілому до питань розвитку державно-церковних відносин та захисту свободи совісті”.
“Мова йде про роль держави у врегулюванні питань, які сьогодні виникають у церковному середовищі. І ці питання назрілі. Повірте мені, що ми в цій залі їх ще не обговорювали”, – наголосив співавтор ініціативи Володимир Стретович.
Як повідомляв ІРС, проти проведення слухань виступив профільний Комітет з питань культури і духовності, про що у сесійній залі заявив його голова Володимир Яворівський.
Представник фракції комуністів Катерина Самойлик також виступила категорично проти дискусії з питань, пов’язаних з церквою і релігією, посилаючись на конституційний принцип відокремлення церкви і держави. “Чим більше ми будемо влазити в питання міжконфесійні, тим більше там буде хаосу та тим більше буде збурення в нашому суспільстві”, – заявила депутат.
Її підтримав заступник голови фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко, який висловив думку, що “питання міжконфесійних відносин у парламенті розглядати не можна”. Він заперечив саму доцільність розгляду проблем державно-конфесійних відносин у стінах парламенту: “Віриш у Бога – ходи у церкву і там молись”.
У травні 2011 року Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій у своєму зверненні до парламентарів відзначила: “Парламентські слухання дадуть змогу представникам конфесій “напряму висловити народним обранцям свою спільну позицію відносно підходів до удосконалення законодавства України у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій”.
Нагадаємо, що через відсутність широкої дискусії та порозуміння між представниками парламенту та церков вже понад 5 років блокується законодавча ініціатива про надання релігійним організаціям права засновувати приватні навчальні заклади державного стандарту освіти.