«Пасіка любові» для дітей героїв пройшла в Івано-Франківську

06 березня, 08:55
Суспільство
«Пасіка любові» для дітей героїв пройшла в Івано-Франківську - фото 1
В Івано-Франківську з 3 до 5 березня відбувся спеціальний ресурсно-відпочинковий вікенд для дітей загиблих героїв України «Пасіка любові». Захід організував БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».

Захід провели у монастирі святого Йосифа згромадження редемптористів. Учасниками «Пасіки любові» стало майже три десятка дітей від 6 до 17 років.

У програмі вікенду були різноманітні заходи: казкотерапія, нейрографіка, арт-терапія, для дівчат – показ від модельного агентства «MINI MODELS», для хлопців – козацькі розваги, а також зустріч з відомими виконавцями Сергієм Лазановським та гуртом 7TEEN`S і письменницею Ольгою Андріяшко тощо.

Благословив відкриття вікенду єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ Микола Семанишин, який наголосив, що Церква не може бути осторонь того, що відбувається в суспільстві, особливо, в час війни, бо Церква це – перш за все люди.

«Пасіка любові» для дітей героїв пройшла в Івано-Франківську - фото 109973

«Ми задумали і зреалізували триденний відпочинково-ресурсний вікенд для дітей загиблих героїв, — каже куратор дитячого простору БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» Юлія Ковалець. – Розробили насичену програму, яка передбачила багато активностей. Залучили психологів які б, за потреби, додатково спілкувалися з дітьми. Адже, таким дітям зараз потрібна особлива підтримка, необхідно підтримати їх рівень життєстійкості, бо вони пережили важкі втрати, але повинні жити далі, черпати життєві ресурси у навколишньому світі для подальшої самореалізації. Ми вже багато зробили для дітей ВПО і розуміємо, що діти, які відчули війну, зараз потребують особливої підтримки».

Отже, різноманітні психологічні тренінги, арт-терапія, розпис футболок, оздоблення пряників, зустріч з письменницею, надихаюча історія з Сергієм Лазановським, «піжамна вечірка», конкурс моделей і ще багато цікаво протягом трьох днів були до уваги тих, хто долучився до «Пасіки любові». І, як вони розповідають, справді захопили і допомогли гарно відпочити і відволіктися від пережитих важких втрат.

Одинадцятирічний Марк, який переїхав до Івано-Франківська з Харкова з мамою та братом, поділився тим, що його вікенд відбувся достатньо цікаво і насичено — просто чудово і по-новому. «Думаю, зараз — це найкращий вікенд у моєму житті. Я познайомився з відомим співаком, письменницею, у мене взяли інтерв’ю. Отже, було дуже весело. Багато дізнався, багато зробив – будиночок, герб, об’єднав команду», — каже він.

«Пасіка любові» для дітей героїв пройшла в Івано-Франківську - фото 109971

Дванадцятирічний Дмитро з Раковця на Богородчанщині, просто захопив і здивував — він неперевершено пояснював значення слів в інтелектуальному конкурсі. «Тут дуже цікаво, я навіть не очікував, але кожен день неймовірно насичений. Все круто, оригінально і по-особливому. Найбільше сподобалася "піжамна вечірка" – багато конкурсів і кожен з них цікавий і особливий. Також зустрів нових друзів і буду товаришувати з ними надалі», — розповів хлопець.

А дев’ятирічна Аня переїхала з родиною до Івано-Франківська з Пологів та Інженерного Запорізької області декілька тижнів тому. Дівчинці, як ділиться, сподобалося на Прикарпатті, просто все «Тут круто!», — каже вона. А після участі у відпочинковому вікенді, який теж захопив, ще й матиме нову подругу – франківчанку Ірину, з якою обов’язково спілкуватиметься надалі.

Співака Сергія Лазановського на «Пасіку любові» запросили зірковим гостем. Він поспілкувався з дітьми, відповів на запитання і справді додав усім настрою. «Такі зустрічі завжди хвилюючі, бо не знаєш — як підібрати слова і стримуєш емоції, — ділиться Сергій. – Тому, коли їхав на цю зустріч, багато думав, що сказати і як себе поводити. Головне — розуміння того, що ці діти, батьки яких загинули, повинні жити далі, усміхатися, радіти життю і ми повинні повертати їх до життя. Тож вирішив у веселому інтерактивні провести з ними розмову і запевнити, що зовсім скоро ця клята війна закінчиться, особливо для тих дітей, які повинні забути бомбардування у своїх домівках».

Психологи, яким довелося більше розмовляти з кожним учасником вікенду «Пасіка любові», роблять висновки про чималу користь таких заходів, їх позитивний вплив на дітей.

«Пасіка любові» для дітей героїв пройшла в Івано-Франківську - фото 109972

«Діти впродовж нашого вікенду відпочили, спробували різні активності знайшли нових друзів. Сподіваємося, що вони повернуться до своїх родин з новими силами, теплом, відновленням, – наголошує психолог Івано-Франківського «Карітасу» Ірина Солошина. — До прикладу, у підлітків ми з’ясовували: які вони, які їх особисті якості, які сильні сторони, що підтримають їх в дорослішанні, додадуть стійкості, сили».

«Ми не пропрацьовували втрати, уникали цього, але намагалися додати їм силу з цим впоратися, — додає психолог з «Карітасу» Наталія Лащик. — Віднайти те, на що вони зможуть опертися надалі – чи то малювання, чи спів, чи інші речі. Зачепили також емоційні стани та як переживати інтенсивні стани. І якщо на початку нашого спілкування на заняттях звучали теми втрати, то тепер уже ні, бо в іграх, знайомствах всі відволіклися. Діти тепер бачать дану їм надію і що життя продовжується, не дивлячись на те, що складно і все ще боляче, життю ще можуть і будуть радіти».

Як стверджують організатори, в планах ще багато корисних і цікавих заходів.