«Пасіка любові» для дітей героїв пройшла в Івано-Франківську
Захід провели у монастирі святого Йосифа згромадження редемптористів. Учасниками «Пасіки любові» стало майже три десятка дітей від 6 до 17 років.
У програмі вікенду були різноманітні заходи: казкотерапія, нейрографіка, арт-терапія, для дівчат – показ від модельного агентства «MINI MODELS», для хлопців – козацькі розваги, а також зустріч з відомими виконавцями Сергієм Лазановським та гуртом 7TEEN`S і письменницею Ольгою Андріяшко тощо.
Благословив відкриття вікенду єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ Микола Семанишин, який наголосив, що Церква не може бути осторонь того, що відбувається в суспільстві, особливо, в час війни, бо Церква це – перш за все люди.
«Ми задумали і зреалізували триденний відпочинково-ресурсний вікенд для дітей загиблих героїв, — каже куратор дитячого простору БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» Юлія Ковалець. – Розробили насичену програму, яка передбачила багато активностей. Залучили психологів які б, за потреби, додатково спілкувалися з дітьми. Адже, таким дітям зараз потрібна особлива підтримка, необхідно підтримати їх рівень життєстійкості, бо вони пережили важкі втрати, але повинні жити далі, черпати життєві ресурси у навколишньому світі для подальшої самореалізації. Ми вже багато зробили для дітей ВПО і розуміємо, що діти, які відчули війну, зараз потребують особливої підтримки».
Отже, різноманітні психологічні тренінги, арт-терапія, розпис футболок, оздоблення пряників, зустріч з письменницею, надихаюча історія з Сергієм Лазановським, «піжамна вечірка», конкурс моделей і ще багато цікаво протягом трьох днів були до уваги тих, хто долучився до «Пасіки любові». І, як вони розповідають, справді захопили і допомогли гарно відпочити і відволіктися від пережитих важких втрат.
Одинадцятирічний Марк, який переїхав до Івано-Франківська з Харкова з мамою та братом, поділився тим, що його вікенд відбувся достатньо цікаво і насичено — просто чудово і по-новому. «Думаю, зараз — це найкращий вікенд у моєму житті. Я познайомився з відомим співаком, письменницею, у мене взяли інтерв’ю. Отже, було дуже весело. Багато дізнався, багато зробив – будиночок, герб, об’єднав команду», — каже він.
Дванадцятирічний Дмитро з Раковця на Богородчанщині, просто захопив і здивував — він неперевершено пояснював значення слів в інтелектуальному конкурсі. «Тут дуже цікаво, я навіть не очікував, але кожен день неймовірно насичений. Все круто, оригінально і по-особливому. Найбільше сподобалася "піжамна вечірка" – багато конкурсів і кожен з них цікавий і особливий. Також зустрів нових друзів і буду товаришувати з ними надалі», — розповів хлопець.
А дев’ятирічна Аня переїхала з родиною до Івано-Франківська з Пологів та Інженерного Запорізької області декілька тижнів тому. Дівчинці, як ділиться, сподобалося на Прикарпатті, просто все «Тут круто!», — каже вона. А після участі у відпочинковому вікенді, який теж захопив, ще й матиме нову подругу – франківчанку Ірину, з якою обов’язково спілкуватиметься надалі.
Співака Сергія Лазановського на «Пасіку любові» запросили зірковим гостем. Він поспілкувався з дітьми, відповів на запитання і справді додав усім настрою. «Такі зустрічі завжди хвилюючі, бо не знаєш — як підібрати слова і стримуєш емоції, — ділиться Сергій. – Тому, коли їхав на цю зустріч, багато думав, що сказати і як себе поводити. Головне — розуміння того, що ці діти, батьки яких загинули, повинні жити далі, усміхатися, радіти життю і ми повинні повертати їх до життя. Тож вирішив у веселому інтерактивні провести з ними розмову і запевнити, що зовсім скоро ця клята війна закінчиться, особливо для тих дітей, які повинні забути бомбардування у своїх домівках».
Психологи, яким довелося більше розмовляти з кожним учасником вікенду «Пасіка любові», роблять висновки про чималу користь таких заходів, їх позитивний вплив на дітей.
«Діти впродовж нашого вікенду відпочили, спробували різні активності знайшли нових друзів. Сподіваємося, що вони повернуться до своїх родин з новими силами, теплом, відновленням, – наголошує психолог Івано-Франківського «Карітасу» Ірина Солошина. — До прикладу, у підлітків ми з’ясовували: які вони, які їх особисті якості, які сильні сторони, що підтримають їх в дорослішанні, додадуть стійкості, сили».
«Ми не пропрацьовували втрати, уникали цього, але намагалися додати їм силу з цим впоратися, — додає психолог з «Карітасу» Наталія Лащик. — Віднайти те, на що вони зможуть опертися надалі – чи то малювання, чи спів, чи інші речі. Зачепили також емоційні стани та як переживати інтенсивні стани. І якщо на початку нашого спілкування на заняттях звучали теми втрати, то тепер уже ні, бо в іграх, знайомствах всі відволіклися. Діти тепер бачать дану їм надію і що життя продовжується, не дивлячись на те, що складно і все ще боляче, життю ще можуть і будуть радіти».
Як стверджують організатори, в планах ще багато корисних і цікавих заходів.