Пастор Майдану у Німеччині молиться з прапором, привезеним з передової російсько-української війни

Пастор Майдану у Німеччині молиться з прапором, привезеним з передової російсько-української війни - фото 1
Лютеранський пастор Ральф Хаска днями провів богослужіння у Баварії, де в церкві розгорнули синьо-жовті прапори. Донька священика тримала в руках знамено, привезене у 2014 році з Донбасу, де вже тривала російсько-українська війна. На своїй сторінці у Фейсбуці пастор наголосив: цей прапор — свідок війни, що тягнеться вісім років і забрала понад 14 тисяч життів громадян України.

Ральф Хаска був священиком у Києві, — пригадує Голос України, — очолював лютеранську громаду церкви святої Катерини, що на вулиці Лютеранській у центрі столиці, і добре знає Україну. Доля кинула пастора і його дружину Харіс у вир Революції Гідності, в якій вони взяли активну участь — пастор неодноразово захищав майданівців від «Беркуту», у будівлі церкви організували госпіталь для поранених і аптечний склад. У храмі також готували обіди для учасників Євромайдану. Сам пастор Ральф отримав поранення, коли вів фотозйомку.

З початком війни на сході України Ральф Хаска з гуманітарною місією відвідував Донбас.

У своїх проповідях та у соцмережах пастор говорить про небезпеку війни в центрі Європи. Наголошує, що в ці дні загрозою, що нависла над цілим світом, переймається багато людей, а також Церква.

Він зазначає: «Іноді мир і свободу треба захищати. І саме це хоче робити Україна — при цьому завжди готова до діалогу та дипломатії», а «диявольський сусід» веде війну вже вісім років і анексував частину суверенної держави.

Ральф Хаска у своєму дописі у соцмережах також наголошує: «Нині страх перед ще більшим військовим вторгненням РФ закінчився» і «сміливі люди в Україні» готові до захисту своєї держави.

У Лейпцигу також молилися за мир під гаслом «Війна не повинна відбуватися за волею Божою», під час якої чулося: «Бог хоче миру, а хто хоче війни, буде спалений у вогні». Цей захід став ще однією пересторогою агресору та закликом «не проливати більше крові».

«Давайте не будемо мовчати. Давайте будемо молитися. Божого благословення вам і будьте в безпеці! Помоліться за мир! Моліться за Україну, Росію та Європу! Разом ми не здамося в молитві! Всі нинішні політико-дипломатичні починання потребують нашої молитви!» — з такими закликами виступає німецький пастор.

Підтримуючи нашу державу у боротьбі з агресором, Ральф Хаска і його дружина Харіс часто вдягають вишиванки та фотографуються в національних українських строях. Світлини розміщують у соцмережах.

Нещодавно вийшла друком книжка Харіс Хаски «Вночі будинок тремтить. Досвід Майдану 2013/2014». Цей сучасний історичний роман створено на основі автентичних записів авторки у Фейсбуці, зроблених під час Революції Гідності.

Як розповідає сайт Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України, по всій Німеччині лунають молитви за мир, у підтримку політичних та дипломатичних зусиль у цьому напрямку.

Єпископ Беате Хофманн з Євангелічної Церкви в Кургессен-Вальдек та президент Синоду Євангелічної Церкви в Гессен-Нассау Фолькер Юнг закликали молитися за мир. Gustav Adolf Werk також підготував матеріали німецькою мовою для всіх бажаючих молитися за ситуацію навколо України у церквах чи малих групах.