• Головна
  • Теми
  • Патріарх Філарет категорично проти передачі заповідників «Києво-Печерська Лавра» і «Почаївська Лавра» у підпорядкування УПЦ (МП)...

Патріарх Філарет категорично проти передачі заповідників «Києво-Печерська Лавра» і «Почаївська Лавра» у підпорядкування УПЦ (МП)

04.02.2012, 11:43
Патріарх Філарет категорично проти передачі заповідників «Києво-Печерська Лавра» і «Почаївська Лавра» у підпорядкування УПЦ (МП) - фото 1
Патріарх Філарет наголосив, що якщо ці святині стануть власністю Москви, то українських вірян взагалі на поріг не пустять.

filaret2.jpgЗа словами Патріарха, він ознайомлений з відповідною ініціативою деяких народних депутатів: «Ми категорично проти цього. Ці депутати не розуміють наслідків цієї передачі», – сказав він.

Як зауважив Патріарх Філарет, може виникнути така ситуація, що майно Почаївської Лаври та Києво-Печерської Лаври буде належати Московському Патріархату і РПЦ, тоді як самі ці храми увійдуть до єдиної української помісної Церкви: «Тому ми будемо виступати до кінця і боронити Києво-Печерську Лавру і Почаївську Лавру і не дамо можливості передати у власність національні святині українського народу Російській державі».

При цьому Патріарх Філарет додав, що якщо ці святині стануть власністю Москви, то українських вірян взагалі на поріг не пустять, інформує УНІАН.