Патріарх Кирил благословив В.Януковича на «входження у владу»

25.02.2010, 10:31
Патріарх Кирил благословив В.Януковича на «входження у владу» - фото 1
«Нехай Господь благословить Вас на входження у владу», – сказав Патріарх Кирил і подарував В.Януковичу образ Спасителя.

Kyryl_blag.jpgexklusiv.gif КИЇВ – У Трапезному храмі Києво-Печерської лаври 25 лютого відбувся подячний молебень з нагоди інавгурації новообраного Президента України Віктора Януковича. Молебень очолив Патріарх Московський Кирил, – повідомляє кореспондент РІСУ Олександр Бойко.

Перед початком церемонії інавгурації Президента України Віктор Янукович попросив благословення у Церкви в особі її головного Предстоятеля Патріарха Кирила, на молебні співслужив також Митрополит Київський Володимир.

Після закінчення молебню Патріарх Кирил сказав про відповідальність, яку несе з собою влада. Сказав про те, що своїми силами справиться з тими складними завданнями, які стоять перед народом України і її новообраним Президентом, неможливо, тому Церква молиться за благословення на майбутній шлях управління державою.

«У влади, у будь-якої влади, є тільки один сенс – служіння. Ось чому справжня влада – це перш за все відповідальність і подвиг, у тому числі і духовний подвиг. Тому що служіння своїм ближнім – це всього себе віддавати, а в деяких випадках самого себе розпинати для тих, кому ти покликаний служити. Ось чому служіння у владі вимагає величезних духовних і фізичних сил, мудрості і терпіння. Ось чому віруючі люди, які входять у владу, завжди починають цю добру справу з молитви», – відзначив Патріарх Кирил.

Також Предстоятель РПЦ сказав про те, що найважливішим зараз є консолідація народу України. Консолідацію народу можна здійснити на загальній твердій духовній основі, це «виплекана століттями у нашого народу Православна віра» – сказав Патріарх, зазначивши також символічність того, що сьогодні святкується пам'ять св. Митрополита Олексія, Митрополита Московського, Київського і всієї Русі, оберега духовного простору Русі. «Дай Бог, щоб і ваше управління зберігало духовний простір Русі. Також Патріарх наголосив на важливості єдності народу України, що, за його словами, допоможе подолати політичні, історіософські та інші розбіжності. Цими об'єдннавчими цінностями може бути спадщина св. Князя Володимира, духовна спадщина наших народів».

Завершив свою промову Патріарх молитвою за Україну «Боже, Великий Единий, Русь-Україну храни», прочитавши українські слова з російською вимовою, Патріарх Кирил ще раз наголосив на важливості консолідації народу України і підкреслив відповідальність політичного служіння Президента України: «Найголовнішою умовою благоденства народу є здатність консолідуватися для вирішення найважчих завдань. Нехай Господь через вас, Вікторе Федоровичу, зберігає духовну спадщину України-Руси», – сказав Патріарх.

Новообраному Президенту Патріарх Кирил подарував ікону Спасителя.

У слові-відповіді Віктор Янукович подякував Патріарху за молитовну підтримку, сказав про те, що Україна подолає усі виклики, які ставить сьогодення. «Я вступаю на цю посаду з вірою і надією, що нам вистачить власних сил і мужності подолати всі труднощі і побудувати сильну державу, яку будуть поважати в усьому світі і хай допоможе нам усім у цьому Господь Бог», – сказав Віктор Янукович.

Варто відзначити, що Віктор Янукович вже вкотре просить благословення в Української Православної Церкви, будучи присутнім на молебнях у найвідповідальніші моменти свого політичного шляху. 6 лютого, перед виборами Президента України і після завершення виборів 20 лютого, у Києво-Печерській лаврі були відслужені молебні.