• Головна
  • Теми
  • Патріарх Кирил ініціює "загальноправославне обговорення" автокефалії України...

Патріарх Кирил ініціює "загальноправославне обговорення" автокефалії України

03.10.2018, 09:27
Патріарх Кирил ініціює "загальноправославне обговорення" автокефалії України - фото 1
Патріарх РПЦ Кирил написав листи до Предстоятелів всіх помісних православних Церков, запропонувавши почати "загальноправославне обговорення" автокефалії України.

Кирил.jpgПатріарх РПЦ Кирил написав листи до Предстоятелів всіх помісних православних Церков, запропонувавши почати "загальноправославне обговорення" автокефалії України.

Як передає Obozrevatel з посиланням на "РІА Новини", про це повідомив заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату Микола Балашов.

"У листах викладено позицію Російської Православної Церкви з питання української автокефалії і про можливі негативні наслідки дій Константинопольського Патріархату для єдності вселенського православ'я", - заявив Балашов.

"Також в них міститься пропозиція докласти зусиль для початку загальноправославного обговорення ситуації, що склалася", - сказав він.

Нагадаємо, 7 вересня Вселенський Патріархат призначив двох екзархів у Києві для підготовки до процесу надання автокефалії.

РПЦ назвала це призначення "вторгненням на свою канонічну територію" та пригрозила розривом євхаристійного спілкування.

14 вересня Синод РПЦ прийняв рішення припинити участь у структурах під верховенством Константинопольського Патріархату і поминанні Вселенського Патріарха Варфоломія під час Богослужінь.

Того ж дня Предстоятель УПЦ (МП) Онуфрій, доповідаючи учасникам Синоду РПЦ, заявив, що священнослужителі його Церкви не зустрічатимуться з екзархами Вселенського Патріарха в Україні, бо ті приїхали сюди без їхнього благословення.

17 вересня екзархи Вселенського Патріархату на зустрічі з Президентом України Петром Порошенком у Києві заявили, що процес надання автокефалії УПЦ є «вирішеним питанням».

Як РІСУ інформувала, 23 вересня Патріарх Варфоломій заявив, що Церква в Україні отримає статус Автокефалії найближчим часом, незважаючи на існуючі перепони, і це станеться, оскільки вона має на це право.

26 вересня Синод УПЦ МП назвав призначення екзархів Вселенського Патріархату «грубим втручанням у внутрішні справи Української Православної Церкви і порушенням її канонічної території».

Українська Православна Церква може отримати автокефалію 9-11 жовтня 2018 року.