Патріарх Кирил у День армії надихав російських вояків на подвиги ратні

Патріарх Кирил у День армії надихав російських вояків на подвиги ратні - фото 1
Патріарх Російської Православної Церкви Кирил (Гундяєв) 23 лютого, коли Росія відзначає День армії, заявив, що російські військові "обрали дуже правильний шлях".  Українці не забарилися з реакцією.

"На жаль, і зараз існують загрози, кожен знайомий з тим, що відбувається на кордонах нашої Батьківщини. Тому думаю, що не може бути у наших військовослужбовців жодних сумнівів, що вони обрали дуже правильний шлях у своєму житті. Тому що, йдучи цим шляхом, ви захищаєте народ навіть без будь-яких військових дій. Сила Збройних сил, міцність російського воїнства — це вже зброя, яка захищає наш народ", – сказав очільник РПЦ, слова якого поширив офіційний сайт РПЦ.

Кирил наголосив, що російські війська займаються "захистом" Росії і продовженням подвигів дідів. Він побажав їм бути «завжди готовими стати на захист своєї Вітчизни». Кирил додав, що росіяни живуть у мирний час, але й у "мирний час виникають загрози".

На таку "палку" військову промову Кирила вже є реакція.

"Зараз настає момент істини для священиків і вірян УПЦ МП, - прокоментував слова Кирила протоєрей ПЦУ, богослов, публіцист о. Андрій Дудченко.

"Дорогі мої брати і сестри та особливо брати співслужителі з Української Православної Церкви Московського Патріархату!

Замисліться над цими словами чоловіка, якого статут вашої церковної юрисдикції приписує проголошувати "великим господином і отцем" для вас! Чи згодитесь ви з тим, що російські військовослужбовці в цей "мирний час" обрали правильний шлях у своєму житті? Чи не настала вже пора обрати з двох канонічних церковних юрисдикцій - московської та української - свою?", - запитав священик.

О. Андрій звернувся також до братів і сестер з ПЦУ:

"Насправді серед духовенства і вірян УПЦ МП є велике число щирих патріотів України. Можливо, для декого з вас це виглядає непереконливо, але повірте мені на слово, бо я там був майже все життя, аж до Об'єднавчого Собору.

І тому зараз, у ці часи випробувань, ми маємо розуміти, що один з методів ворога - це посіяти ворожнечу між нами, українцями. Будь-яка насильницька спроба захоплення храму чи монастиря, а особливо лаври - це подарунок ворогу. Зараз можуть бути подібні провокації. ПЦУ це не підтримує і цього не організовує. ПЦУ - відкрита Церква. Ми чекаємо, щоби до нас прийшли, і радіємо, коли це стається, але нікого не змушуємо".

Додамо, 21 лютого Путін підписав указ про визнання терористичних ЛНР-ДНР, а також офіційно ввів туди збройні сили РФ. Після цього бойовики висунули Україні ультиматум: скласти зброю та відступити до юридичних меж Луганської та Донецької областей.

Після цього ультиматуми Україні посипались і від Путіна: добровільно відмовитися від вступу в НАТО та дотримуватися нейтралітету. Також Кремль хоче, щоб Україна відмовилася від претензій на окупований Крим та почала роззброєння.

Однак ці зухвалі вимоги рішуче відкинув прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, наголосивши, що вступ до НАТО і повернення окупованого Криму – це вимога українського суспільства.