• Головна
  • Новини
  • Патріарх РПЦ і Путін є зайвими на українському святі, - ВО «Свобода»...

Патріарх РПЦ і Путін є зайвими на українському святі, - ВО «Свобода»

23.07.2013, 11:35
Патріарх РПЦ і Путін є зайвими на українському святі, - ВО «Свобода» - фото 1
Президент Російської Федерації Володимир Путін та Глава РПЦ Кирил (Гундяєв) є зайвими гостями під час святкування в Україні 1025-річчя хрещення Руси, адже Московська держава немає нічого спільного з Руссю та слов'янами.

240x180n_photo_275.jpgПрезидент Російської Федерації Володимир Путін та Глава РПЦ Кирил (Гундяєв) є зайвими гостями під час святкування в Україні 1025-річчя хрещення Руси, адже Московська держава немає нічого спільного з Руссю та слов'янами. Про це 22 липня 2013 року заявив народний депутат від ВО "Свобода" Анатолій Вітів, коментуючи наміри президента Російської Федерації Владіміра Путіна приїхати 27 липня в Київ на заходи з відзначення хрещення Руси.

"Я не розумію, чому Путін і Кіріл їдуть в Україну на чуже свято. Тоді, коли київський князь Володимир хрестив Русь, на території нинішньої Москви бродили ведмеді. Москва має таке ж відношення до хрещення Руси, як і до будівництва Великої Китайської стіни. Тому ні про яку спільну духовну спадщину українського й російського народів не може бути мови», - цитує слова депутата сайт ВО «Свободи».

«Я хотів би нагадати Владіміру Путіну та патріярху Кірілу, що Москву заснував навіть не Юрій Долгорукій 1147 року. Це міф імперського агітпропу, не підтверджений історичними фактами. Москва як поселення була заснована 1272 року з наказу хана. Цього ж року відбувся третій перепис населення Золотої Орди. Під час першого перепису (1237–1238 pоків) і другого (1254–1259 pоків) поселення Москва не згадується, отже його не існувало. Московія ж як князівство виникло 1277 року за наказом татаро-монгольського хана Менгу-Тімура й було звичайним улусом Золотої Орди. Та й московські митрополити отримували саме від ханів ярлики на катедру і привілеї.

Московія є прямою спадкоємницею Золотої Орди – держави Чинґізидів. "Хрещеними батьками" московської державности була не Русь і не слов'яни, а татаро-монголи. Вважаю, що московським правителям варто подолати в собі зайві комплекси, не красти чужу історію та не соромитися цієї історичної правди", – наголосив Анатолій Вітів.