Патріарх РПЦ припускає, що найближчим часом "частина православ'я" відпаде від Бога

Патріарх РПЦ припускає, що найближчим часом "частина православ'я" відпаде від Бога - фото 1
Від Бога можуть відступати і йти в розкол цілі помісні Церкви, і сьогодні ця небезпека є реальною, заявив 18 січня з самоізоляції на підмосковному об'єкті "Скит" Патріарх Кирил (Гундяєв).

Про це повідомляє Портал Credo.

За його словами, розколи перетворюють "ту чи іншу Церкву на щось, позбавлене божественної благодаті. Ми знаємо, що від Бога відступають і позбавляються його благодаті не лише люди, а навіть Церкви".

Кирил зазначив, що історія знає багато прикладів такого відступництва, коли "цілі християнські громади відступали від віри, спотворювали істинну віру, вступали в розколи, з'єднуючись з людьми, які не мали дару Божественної благодаті".

"Ось і сьогодні є загроза, що частина православ'я під впливом зовнішніх могутніх сил, які не мають нічого спільного з Церквою, може бути ураженою цим гріхом выдійти від джерела життя вічного в те місце, де є тільки обряд, але немає порятунку. Ось чому ми особливо закликаємо сьогодні тих, хто ще роздумує, з ким бути - з Церквою або з розколом. Брати і сестри, це не просто людський вибір, це не вибір місця проживання, куди піти наліво чи направо. Це шлях до спасіння або до загибелі, тому що шлях, який відводить нас від єдиної святої соборної та апостольської Церкви, позбавляє нас благодаті Божої”, - підсумував Патріарх.