Патріарх Сербський Порфирій визнав автокефалію Церкви Македонії

24 травня, 18:35
Православні
Патріарх Сербський Порфирій визнав автокефалію Церкви Македонії - фото 1
Сербська Православна Церква ухвалила автокефалію Церкви Північної Македонії. Про це оголосив Патріарх Сербський Порфирій, який очолив сьогодні Літургію в кафедральному соборі Скоп’є разом із предстоятелем Православної Церкви Північної Македонії Стефаном.

Про це інформує Orthodoxtimes.com.

«Завдяки вашим молитвам, брати і сестри, і завдяки молитвам усіх святих, настала єдність. Священний Синод Церкви Сербії одноголосно відповів на заклики Православної Церкви (Північної) Македонії та прийняв і визнав її автокефалію», – промовив Патріарх Порфирій.

Він висловив упевненість, що інші православні Церкви світу погодяться надати автокефалію Церкві Північної Македонії.

Зі свого боку архиєпископ Стефан подякував Церкві Сербії та сказав, що це великий момент, якого Церква його країни чекала 55 років. «Нехай Бог дозволить, щоб цей акт любові був вічним», - сказав архиєпископ Стефан.

Президент Північної Македонії Стево Пендаровський надіслав листа Вселенському Патріарху Варфоломію, в якому подякував за рішення відновити канонічність Православної Церкви його країни.

Патріарх Сербський Порфирій визнав автокефалію Церкви Македонії - фото 93744

 

Додамо, 9 травня Священний Синод Вселенського Патріархату прийняв звернення Православної Церкви Північної Македонії та вирішив відновити канонічність цієї Церкви, визнавши її «Охридською Архиєпархією», виключивши при цьому термін «Македонська».

16 травня Сербська Православна Церква прийняла в євхаристійне спілкування Церкву Північної Македонії.

Патріарх Сербський Порфирій визнав автокефалію Церкви Македонії - фото 93745

Православна Церква країни в 1967 році вийшла зі складу Сербського Патріархату і проголосила свою автокефалію як «Македонська Православна Церква». До цього часу її не визнавали Православні Церкви світу.

5 червня архиєпископ Охридський Стефан відвідає Фанар і зустрінеться зі Вселенським Патріархом Варфоломієм.