Патріарх Святослав: Найважчий період УГКЦ переживала за президентства Віктора Януковича

28 березня, 11:54
Держава
Патріарх Святослав: Найважчий період УГКЦ переживала за президентства Віктора Януковича - фото 1
За часів президентства Віктора Януковича кожна зустріч Всеукраїнської Ради Церков з ним перетворювалась на своєрідне протистояння.

Про в ефірі програми "Вечір з Миколою Княжицьким" на Еспресо.TV розповів Патріарх УГКЦ.

"За час мого служіння було багато моментів, коли потрібно було робити важкі та сміливі кроки. Я пам'ятаю роки президентства Віктора Януковича. Це, напевно, був найважчий період для Української Греко-Католицької Церкви. Кожна зустріч Всеукраїнської Ради Церков з ним перетворювалась на своєрідне протистояння. Це було доволі складно. Позаяк ми чудово розуміли, що кожний сміливий факт незгоди може викликати за собою тиск, або певні кроки по відношенню до УГКЦ. Тому, потрібно було бути з одного боку чесним і говорити правду, а з іншого бути відповідальним. Адже за таку сміливість могли постраждати інші люди." - розповів Блаженніший Святослав.

Згадав Глава УГКЦ і про "Гаванську декларацію", яка була підписана Папою Франциском і Патріархом Кирилом на Кубі. Саме ця подія, на думку Блаженнішого Святослава, мала на меті підірвати моральний авторитет Української Греко-Католицької Церкви серед вірян.

"Одним із непростих моментів для УГКЦ, метою якого було підірвати моральний авторитет нашої Церкви в очах громадськості, було підписання "Гаванської декларації". Тоді я був готовий заявити про свою незгодою і навіть виступити з критикою щодо цього документу. Адже в ньому були пункти, які не об’єктивно висвітлювали ситуацію в Україні. Я розумів, що мені потрібно стати голосом свого народу, народу який "стікає кров’ю". Очевидно, що наш голос тоді був почутий." - додав Блаженніший Святослав.