Патріарх Святослав різко розкритикував домашнє насильство та закликав духовенство реагувати на ці виклики

20 лютого, 10:22
Суспільство
Патріарх Святослав різко розкритикував домашнє насильство та закликав духовенство реагувати на ці виклики - фото 1
Період пандемії, викликаний захворюванням на коронавірус COVID-19, став особливим викликом для сімей. Адже в цей час стали відомі нові випадки насильства у родинах, зокрема чоловіків стосовно жінок і дітей. Цю проблему не можемо ігнорувати, бо саме Церква має першою стояти на сторожі родинних цінностей. На цьому наголосив Глава УГКЦ Патріарх Святослав під час звітного дня у Київській архиєпархії.

Глава Церкви звернув увагу київського духовенства на проблематику домашнього насильства. Зокрема, Блаженніший Святослав акцентував увагу на тому, що священникам необхідно адекватно реагувати на ці виклики та протидіяти насильству в дусі християнського вчення про життя в родині, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав пояснив, що проблема насильства в сім’ях породжує плацдарм для маніпуляцій і дискредитації інституту сім’ї як Богом установленого союзу. Тому протидія домашньому насильству – це реальний крок для захисту інституту сім’ї.

Предстоятель УГКЦ зауважив, що УГКЦ ніколи не стояла осторонь проблем у родині. Зокрема й сьогодні Українська Греко-Католицька Церква залучена до проекту «Зупини насильство», який реалізує Інститут релігійної свободи за участю Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій. «У такий спосіб, спільними зусиллями, хочемо допомогти кожній сім’ї створити атмосферу любові, взаємоповаги, довіри та прийняття для кожного члена родини. Це стосується стосунків між подружжям, батьками та дітьми. Тому важливо в наших релігійних громадах говорити про цю проблематику, адже завдяки просвітницькій роботі ми рятуємо сім’ю», – наголосив Глава УГКЦ.

На це голова Комісії у справах родинио. Ігор Гріщенко зазначив, що причиною цього є низька обізнаність людей про подружнє життя. «Мало хто усвідомлює, що правдиве життя у родинному колі – це постійна наука та праця, яка передбачає прагнення до вдосконалення на емоційному, психологічному та духовному рівнях. Подружжя часто сприймають як певного роду повинності, а забувають при цьому, що єдиною вимогою, на яку особи самі давали добровільно згоду, є любов, і її потрібно щиро плекати», – зауважив душпастир.