• Головна
  • Новини
  • Патріарх Святослав у Ватикані бере участь у роботі Папської Ради у справах єдності між християнами...

Патріарх Святослав у Ватикані бере участь у роботі Папської Ради у справах єдності між християнами

13.11.2012, 09:32
Патріарх Святослав у Ватикані бере участь у роботі Папської Ради у справах єдності між християнами - фото 1
Глава УГКЦ Патріарх Святослав (Шевчук) перебуває у Ватикані для участі 12 листопада у роботі Папської Ради у справах єдності між християнами. Папа Бенедикт XVI нещодавно ввів Главу УГКЦ до складу цієї Ради, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Святослав-(Шевчук).jpgГлава УГКЦ Патріарх Святослав (Шевчук) перебуває у Ватикані для участі 12 листопада у роботі Папської Ради у справах єдності між християнами. Папа Бенедикт XVI нещодавно ввів Главу УГКЦ до складу цієї Ради, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Очоливши Службу Божу на гробі священномученика Йосафата в базилиці Святого Петра у Ватикані за  участю духовенства та вірних з різних куточків світу, Патріарх Святослав у промові говорив про ідентичність УГКЦ та про її роль, як і інших Східних Католицьких Церков, в екуменічному діалозі.

«Коли ми хочемо сьогодні запитати себе про ідентичність нашої Церкви, чи взагалі, Східних Католицьких Церков і про ту місію, яку ми сьогодні маємо у християнському світі, знову ж таки, святий Йосафат є для нас прикладом і дорогою, якою ми маємо іти». Цей святий, найперше, запрошує відкрити, «що ми є східна Церква, яка покликана відкривати свою східну традицію та глибоко нею жити», тому що зірвавши духовне коріння, перестаємо бути собою. «Але з іншого боку, ця Церква, яку я покликаний представляти, – пояснював проповідник, – є Католицькою Церквою,cum Petro e sub Petro, (з святим Петром, та йому підпорядкована). Це є та ідентичність, яку ми повинні сьогодні свідчити», – наголосив він, додаючи, що Східні Католицькі Церкви повинні показати, що вони є рушіями екуменічного діалогу і це є їхнім особливим покликанням.

Згадавши і про те, що  12 листопада в Україні розпочинаються спільні реколекції єпископів УГКЦ та РКЦ в Україні, він зазначив, що «в людей є випадковості, а Господь Бог промовляє до нас через обставини». «Я думаю, що саме тут, біля гробу святого Йосафата, я сьогодні від Господа Бога приймаю те, що маю посвідчити під час праці Папської Ради у справах єдності між християнами», – сказав Блаженніший Святослав, зазначаючи, що святий Йосафат є якраз мучеником за ту єдність.