Патріарх Святослав у Ватикані розповів про роль УГКЦ у місії Церкви в Європі

25.09.2021, 11:00
Католики
Патріарх Святослав у Ватикані розповів про роль УГКЦ у місії Церкви в Європі - фото 1
У Римі триває Пленарна Асамблея Ради Єпископських Конференцій Європи, присвячена 50-річчю її заснування, на тему «П’ятдесят років на служінні Європі. Пам’ять та перспективи у світлі енцикліки Fratelli tutti».

Ввечері очільники європейських єпископатів взяли участь у Месі, яку очолив Папа Франциск у базиліці Святого Петра у Ватикані. Після Меси відбулася спільна молитва біля гробу святого Петра.

Глава Української Греко-Католицької Церкви, який бере участь в Асамблеї, в інтерв’ю для Радіо Ватикану розповів про роль УГКЦ у місії Церкви в Європі, про християнське коріння Європи та про нові виклики, що стоять перед Церквою на всьому континенті.

"Наша Церква вийшла з підпіддя після розпаду Радянського Союзу і 30 років відбудовує свої структури, несе Слово Боже в пострадянському суспільстві, яке позначене новими дуже потужними викликами секуляризації. Воскресіння Церкви в Україні – це свідчення надії для Європи. Українське суспільство на основі Церкви відроджує свою державність і сьогодні захищає свою незалежність", - сказав Глава УГКЦ.

За його словами, Церква - це гумус суспільного державного будівництва. Вона не має шукати привілей в сучасному світі. Завдання Церкви - проповідувати Слово Боже та привести до Бога сучасну людину.

"Сьогодні завдання Церкви третього тисячоліття - це зібрати людей довкола Воскреслого Христа", - переконаний Глава УГКЦ.

На запитання, на які цінності, що існують в Європі, варто орієнтуватися українському суспільству, Патріарх Святослав відповів:

"Ми повинні не просто черпати життєдайну силу живого християнського коріння, а з повагою ставитися до людської особи, поважати цінність життя від зачаття до природної смерті. Цінність життя в Україні, яка перебуває у стані війни, є важливою. Всі повинні відчувати себе гідними і мати можливість розвивати свої дари, дані Богом. Таким є європейський християнський гуманізм, який творить життя цивілізації любові і творить Європу".

З огляду на те, що Папа Франциск часто закликає Європу до відкритості на інших, Глава УГКЦ переконаний, що ми можемо вижити лише, коли будемо разом.

"Нам потрібно бути разом, щоб вижити у сучасному світі і збудувати краще майбутнє", - резюмував Патріарх Святослав.