Патріарх Святослав вручив архиєпископові Клаудіо Ґуджеротті пам’ятний дар від УГКЦ

05.09.2020, 13:55
Католики
Патріарх Святослав вручив архиєпископові Клаудіо Ґуджеротті пам’ятний дар від УГКЦ - фото 1
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у супроводі Секретаря Синоду Єпископів владики Богдана Дзюраха 4 вересня відвідав Апостольську Нунціатуру в Києві, щоб особисто передати архиєпископові Клаудіо Ґуджеротті пам’ятний дар від Української Греко-Католицької Церкви — портрет владики Клаудіо, авторства відомого українського художника Юрія Нікітіна.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Під час зустрічі та вручення пам’ятного дару був присутній також Секретар Апостольської Нунціатури монсеньйор Себастіано Санна.

Відбулася розмова, під час якої архиєпископ Клаудіо пригадав вагомі події, що відбулися в історії України за час його перебування на посаді Апостольського Нунція та підкреслив цінність співпраці і підтримки, яку він відчував впродовж усіх цих років з боку Української Греко-Католицької Церкви.

Він подякував Блаженнішому Святославу за те, що той сприяв призначенню до служіння в Апостольській Нунціатурі «найкращих греко-католицьких сестер, які створювали в домі родинну атмосферу та привносили східного духу, зазначивши, що йому завжди залежало на тому, щоб в «Домі Папи», яким є його представництво в Україні, «відчувалося дихання обох церковних католицьких традицій».

Патріарх Святослав вручив архиєпископові Клаудіо Ґуджеротті пам’ятний дар від УГКЦ - фото 58066

 

Вдячним словом владика Клаудіо згадав також компетентне і жертовне служіння отця Максима Рябухи, СДБ, який виконував служіння перекладача та часто супроводжував Апостольського Нунція в його поїздках по Україні, зокрема на окуповану частину Донбасу.

Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви підкреслив важливість співпраці з Представником Святішого Отця щодо захисту прав і свобод віруючих УГКЦ на окупованих територіях, а також підтримку Апостольського Престолу у подоланні наслідків триваючої російської агресії проти України. Співрозмовники обмінялися думками щодо подальшого розвитку подій в Україні та у Східній Європі загалом.

Блаженніший Святослав побажав владиці Клаудіо повноти дарів Святого Духа у подальшому служінні та запевнив про молитву за нього та за його служіння у Великій Британії. «Де б Ви у світі не були, всюди зустрінете приязних і вдячних Вам українців, вірних нашої Церкви, а двері нашого дому в Україні залишаються завжди відкритими для Вас», — зазначив Глава УГКЦ.