Патріарх Святослав з Віталієм Кличком обговорили роль Церкви в житті Києва в умовах воєнного стану
За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, міський голова подякував Блаженнішому Святославу за активну дієву присутність УГКЦ в Києві та за її служіння київській громаді.
На переконання Віталія Кличка, сьогодні люди потребують слова надії більше, ніж харчів, одягу і ліків. «Саме Церква тепер може промовити до людей і допомогти повірити в перемогу України, а відтак побачити, що ми повинні самі будувати свою країну, державу», – сказав він.
Мер Києва наголосив на важливості для киян повертатися до свого міста і надійно його обороняти. Він запевнив, що Київ у надійних руках і ніколи не буде зданий ворогу. Над Києвом завжди майорітиме синьо-жовтий прапор.
«Ваша присутність в нашому місті є вкрай важливою. Це надихає мешканців Києва і дарує їм упевненість, що мир швидко настане в Україні», – додав міський голова, звертаючись до Глави УГКЦ.
Блаженніший Святослав подякував Віталієві Кличку за те, що Київ залишається живим містом: працюють усі комунальні служби, крамниці, органи місцевої влади, лікарні, школи, навіть підприємства намагаються повернутися до життя. Глава УГКЦ запевнив голову КМДА в тому, що Українська Греко-Католицька Церква робить і робитиме все можливе, щоб належним чином послужити громаді.
Він розповів, що всі парафії у Києві функціонують. Кожна з них перетворилася на бомбосховище або центр соціального служіння, у якому священники разом із вірними опікуються людьми похилого віку та всіма, хто залишився в Києві і потребує окремого догляду чи допомоги.
Предстоятель розповів про Патріарший собор Воскресіння Христового, який під час Революції гідності слугував прихистком для протестувальників, під час пандемії – центром вакцинації, а сьогодні став бомбосховищем і центром надії та порятунку. Блаженніший Святослав також зазначив, що Церква сьогодні творить логістичні центри, вивчаючи потреби людей, щоб мати змогу скеровувати гуманітарну допомогу за місцем призначення.
Глава УГКЦ поцікавився актуальними й нагальними потребами киян, щоб по змозі відповісти на них завдяки друзям і партнерам УГКЦ з усього світу. «Ми, як Церква, будемо робити все можливе, щоб проповідувати надію, щоб голос Києва звучав на весь світ як голос надії на перемогу і був запевненням, що добро завжди переможе зло», – наголосив Предстоятель.
На завершення зустрічі Віталій Кличко попросив у Глави УГКЦ благословення для Києва, київських гір, які сьогодні є символом незламності України та її волі до перемоги і свободи.