Патріарх Святослав зустрівся із делегацією з Чехії

Патріарх Святослав зустрівся із делегацією з Чехії - фото 1
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся 18 серпня з делегацією з Чехії, яку очолював заступник міністра закордонних справ Чехії Ярослав Курфюрст.

Під час зустрічі обговорили виклики держави і Церкви в умовах війни. Про це повідомляється на сторінці УГКЦ у Фейсбуці.

Блаженніший Святослав розповів про тісні зв’язки між Україною, зокрема Українською Греко-Католицькою Церквою, та Чеською Республікою. Згадав про деканат УГКЦ, що діє в Чехії та опікується вірянами, які там проживають. Також у Чехії є багато українців-заробітчан, а тепер ще й людей, які були змушені тікати від війни в Україні. Предстоятель подякував гостям за вияви солідарності й допомоги, зокрема за те, що Чехія приймає на реабілітацію і лікування поранених українських воїнів.

Ярослав Курфюрст пригадав, що донедавна у Чехії перебувало близько 120 тис. українців. За словами заступника міністра, українці мають тут добре ім’я як працьовиті й інтелігентні люди, які бережуть свої традиції, віру та культуру. Від початку повномасштабної війни в Україні до Чехії прибуло понад 400 тис. українців. Пан Ярослав зазначив, що це велике число, адже сама країна не є великою. Усі українці, що були змушені покинути дім, були інтегровані в чеські сім’ї. Чеський народ солідарний з українським, адже й сам добре пам’ятає власні перипетії, пов’язані з радянським союзом.

Пан Ярослав зауважив цікаву деталь: всі війни, розпочаті Росією, були нею програні. Наприклад, російсько-японська, фінська, в Афганістані, перша чеченська.

Відтак усі присутні висловили тверду віру в перемогу України та подякували за нагоду поспілкуватися з Блаженнішим Святославом, адже це допомогло їм краще дізнатися про події в нашій державі. Заступник міністра назвав присутніх приятелями України та наголосив на готовності Чехії і далі підтримувати її.

Додамо, Чехія видала українським біженцям, які рятуються від російської агресії, вже понад 399 тисяч віз тимчасового захисту.

Такі дані оприлюднило МВС Чехії, повідомляє Czech Radio.

Спеціальна віза надає українським біженцям можливість перебувати на території Чехії протягом року, влаштовуватися на роботу, отримувати соціальну допомогу та медичне обслуговування.