• Головна
  • Новини
  • Патріарх Святослав зустрівся з українською громадою УГКЦ Мюнхена...

Патріарх Святослав зустрівся з українською громадою УГКЦ Мюнхена

14.02.2012, 11:31
Патріарх Святослав зустрівся з українською громадою УГКЦ Мюнхена - фото 1

У рамках першого пастирського візиту до Німеччини 11 лютого 2012 року Патріарх Святослав відвідав громаду УГКЦ в Мюнхені. Главу УГКЦ зустрічали священики, які прибули майже з усієї Південної Німеччини, чотири архиєреї, представники української громади та громадських організацій Мюнхена.

У рамках першого пастирського візиту до Німеччини 11 лютого 2012 року Патріарх Святослав відвідав громаду УГКЦ в Мюнхені. Главу УГКЦ зустрічали священики, які прибули майже з усієї Південної Німеччини, чотири архиєреї, представники української громади та громадських організацій Мюнхена.

Німеччина.jpg

На Архиєрейській Літургії в катедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці та Святого апостола Андрія Первозванного, яку очолив Глава УГКЦ, були присутні представники УАПЦ, Грецької Православної Церкви, громадських і церковних установ Мюнхена, а також численні українські та німецькі гості з різних куточків Баварії.

Патріарх Святослав, привітавши українців Мюнхена, подякував за можливість відвідати українську громаду Німеччини. Предстоятель Церкви наголосив на унікальному значенні для українського християнства неділі, якої згадується притча Господня про блудного сина. Як зазначив Глава УГКЦ, "євангелист Лука оповідає цю притчу, щоб показати нам, що хоч би як далеко ми були, все одно маємо люблячого батька, Небесного Отця, який ніколи нас не покидає".

Владика Петро (Крик) розповів про історію УГКЦ в Німеччині й наголосив на важливості візиту Патріарха Святослава до українських громад цієї країни. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Довідка РІСУ: Організована душпастирська опіка українців-католиків візантійського обряду в Німеччині розпочалася на початку 20-го століття. Число українців становило тоді приблизно 50.000. Це були втікачі з Галичини, які через дискримінаційну національну політику новоствореної Польської Республіки залишили свій край. У 1930-33 жорстока сталінська колективізація спричинила чергову хвилю міграції українців до Німеччини. Під час Другої світової війни число українців в Німеччині зросло до 2-ох мільйонів, більшість яких були втікачами від більшовицької системи.

Юрисдикція Апостольської Екзархії охоплює всю територію Німеччини. З 1984 року також і Скандинавію. Всі греко-католицькі священики і вірні на цій території підлягають під юрисдикцію Апостольського Екзарха, який на підставі постанов Другого Ватиканського собору є дійсним членом Німецької єпископської конференції.

Центр Апостольської Екзархії знаходиться в Мюнхені, де споруджено в 70-их роках власний катедральний Собор «Покрова Пресвятої Богородиці і св. Андрія Первозванного». 4 лютого 2001 року Апостольським екзархом у Німеччині та Скандинавії призначено владику Петра (Крика).

Зараз існують в Німеччині чотири деканати. Крім того діють тут також різні українські об'єднання і організації, особливо харитативні і наукові установи.Зокрема, Український Вільний Університет, дім товариства «Рідна школа», товариство «Україна».