Патріарх УГКЦ бере участь у онлайн-засіданні Ради Єпископських Конференцій Європи

26.09.2020, 19:18
Католики
Патріарх УГКЦ бере участь у онлайн-засіданні Ради Єпископських Конференцій Європи - фото 1
25 вересня розпочалося дводенне пленарне засідання Ради Єпископських Конференцій Європи, темою якого є «Церква в Європі після пандемії. Перспективи для творіння та для громад».

У засіданні, яке проводиться в режимі онлайн, бере участь Патріарх Святослав Шевчук, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Святіший Отець Франциск привітав учасників цьогорічної асамблеї окремим листом, який було зачитано на початку засідання.

«Радо налсилаю сердечні вітання Президентам Єпископських Конференцій Європи, запевняючи у своїй духовній близькості. Я хотів би також подякувати за вибір теми "Церква в Європі після пандемії. Перспективи для творіння та для громад". Сподіваюся, що ваша зустріч зробить вагомий внесок, особливо в церковні спільноти європейського континенту», – йдеться у листі Папи Римського, адресованому кардиналові Анджело Баньяско, Президентові Ради Єпископських Конференцій Європи.

Папа Франциск також зазначив, що досвід пандемії суттєво вплинув на особистісні та суспільні відносини, порушивши тим самим звички та стосунки і видозмінивши соціальні і економічні умови життя. «Пандемія значною мірою заторкнула і церковне життя, змусивши дещо змінити релігійні практики. А багато душпастирських дій ще потребують врегулювання», – написав Святіший Отець.

За словами Вселенського Архиєрея, християнські громади покликані духовно перечитувати те, що ми прожили, щоб зрозуміти, чого нас навчає життя, і визначити перспективи на майбутнє, щоб, як добрий господар, діставати зі свого скарбу нове і старе.

Президент Ради Єпископських Конференцій Європи кардинал Анджело Баньяско, вітаючи учасників цьогорічного пленарного засідання, висловив сподівання на те, що, незважаючи на незвичний спосіб його проведення, участь кожного з учасників буде позначена ревністю у служінні Христові і європейському континентові. В особливий спосіб кардинал привітав владику Тадеуша Кондрусєвіча, архиєпископа Мінська-Могилева, якому побажав якнайшвидшого повернення до своєї Церкви.

Довідка

Пленарне засідання Ради Єпископських Конференцій Європи мало відбутися в Празі з 25 по 27 вересня 2020 року, але через погіршення ситуації із Covid-19 в Чеській Республіці зустріч владик європейського континенту в столиці Чехії була скасована. Натомість 25 та 26 вересня члени Ради Єпископських Конференцій Європи беруть участь у пленарному засіданні в режимі онлайн.