Патріарх УГКЦ освятив надгробну фігуру князя Аскольда у крипті київського храму

23 травня, 08:58
Культура
Патріарх УГКЦ освятив надгробну фігуру князя Аскольда у крипті київського храму - фото 1
Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав освятив надгробну фігуру князя Аскольда в крипті храму Святого Миколая на Аскольдовій могилі в Києві в храмове свято.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Князь Аскольд - варяг, який 1140 років тому прийшов до Києва як перший християнин, взяв собі при хрещенні ім’я Миколай.

«Можливо, цей київський князь хотів наслідувати Святого Миколая, який для всіх нас є взірцем Божої любові. Як єпископ у Мирах, він був носієм небесного помазання, яким помазаний кожен християнин. Тому і до сьогодні мощі Миколая в місті Барі виточують оте дорогоцінне миро, яке італійці називають "манною", що виходить із його мощів і є джерелом благодаті Святого Духа», – сказав Патріарх УГКЦ під час проповіді до вірних.

Блаженніший Святослав подякував Господу Богу за тридцять років відродження греко-католицької громади на Аскольдовій могилі.

Саме цей храм був першим катедральним храмом відродженої присутності Української Греко-Католицької Церкви у Києав.

Першоєрарх пригадав, як його попередник, Блаженніший Любомир, не мав іншого храму, де бути інтронізованим і увійти на престол як Патріарх Києво-Галицький, як саме тут, на Аскольдовій могилі.

«Тому це особливий Божий знак, знак неперервності, який відкриває наше коріння, походження, отой важливий момент передачі живої води Духа Святого тут, у Києві, на святих Київських горах», – відзначив Предстоятель УГКЦ.

Він також наголосив, що сьогодні Аскольдова могила перетворюється на пантеон українського народу. Поряд із могилою князя Аскольда ми маємо могили наших Героїв Крут, Героїв національно-визвольних змагань ХХ століття, а також новітніх Героїв проти російської навали.