Патріарх УГКЦ подякував священикам, які у найважчі часи окупації залишилися зі своє паствою

Патріарх УГКЦ подякував священикам, які у найважчі часи окупації залишилися зі своє паствою - фото 1
Патріарх УГКЦ Святослав 4 жовтня зустрівся зі священиками і дияконами Київської архиєпархії УГКЦ, що перебувають на щорічному формаційному курсі, організованому архиєпархією.

У зустрічі за допомогою відеозв’язку взяв участь владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, передає Депатрамент інформації УГКЦ.

«Приємно побачити вас усіх живими і здоровими», — сказав Блаженніший Святослав до понад сотні священнослужителів на початку зустрічі. Він подякував священикам за те, що вони залишилися на своїх парафіях у найважчий час — після початку повномашстабного вторгнення росії в Україну, коли частина північних регіонів Київської архиєпархії опинилася під окупацією, а інші регіони стали місцем активних бойових дій і прифронтовою зоною.

Предстоятель УГКЦ відзначив, що парафії, де священик залишився, стали центрами порятунку людей і соціального служіння. Та разом з тим, він підкреслив, що, крім гуманітарної допомоги, люди потребують слова надії.

Окремо Блаженніший Святослав відзначив служіння військових капеланів, які, разом із духовним супроводом українських воїнів, в перші місяці війни стали «капілярами, по яких передавалася гуманітарна допомога» в різні частини України.

Патріарх Святослав звернув увагу, що період перших місяців великої війни ще буде досліджуватися, а тому попросив священиків бути відкритими на пропозиції документування їхнього досвіду служіння в умовах війни, назвавши їх «живою історією». Блаженніший Святослав додав, що гордиться тим, що Бог дарував Українській Греко-Католицькій Церкві таке духовенство.

Спілкуючись зі священиками, Глава УГКЦ зосередив свою увагу на актуальній гуманітарній ситуації в Україні і попросив отців і дияконів виходити до внутрішньо переміщених осіб, допомагаючи їм інтегруватися у суспільне життя на нових місцях проживання.

Блаженніший Святослав звернув увагу священиків на два інструменти соціального служіння Української Греко-Католицької Церкви, які допомагають Церкві швидко реагувати на мінливу гуманітарну ситуацію в Україні — Карітас і патріарша фундація «Мудра справа».

Першоєрарх також відзначив, що в нинішній ситуації війни Росії проти України Церква, окрім гуманітарного, опинилася й на інформаційному фронті. У цьому контексті архиєрей закликав священиків не переставати промовляти до світу правду про війну і злочини Росії в Україні у кожний можливий їм спосіб і усіма знаними їм мовами.

«Не втомлюйтеся комунікувати! Спілкуйтеся з вашими друзями за кордоном! Слово нашої Церкви є потужною зброєю. Говоріть! Думайте, що говорите, але не бійтеся говорити!», — закликав Глава УГКЦ, стверджуючи, що багато людей у світі довіряють голосові Церкві.

На завершення зустрічі Предстоятель заохотив священиків дбати про своє здоров’я і пригадав, що пріоритетами у душпастирстві УГКЦ на найближчих три роки є загоєння ран війни, порятунок найбільш упосліджених і турбота про сім’ї.

Кожному священику Блаженніший Святослав особисто вручив другий том його проповідей «Слово Боже — живе і діяльне. Проповіді та промови. 2014–2016».