Патріарх УГКЦ подякував учасникам «Різдвяної просфори»: «Дякую, що розумієте, що в семінарії кується майбутнє Церкви і народу»

10 січня, 08:57
Суспільство
Патріарх УГКЦ подякував учасникам «Різдвяної просфори»: «Дякую, що розумієте, що в семінарії кується майбутнє Церкви і народу» - фото 1
Народна мудрість каже, що в Божих очах великим є той, хто збудував Божий храм. Але ще більшим в Божих очах є той, хто допоміг виховати бодай одного священника, який у тому храмі буде служити.

Такими словами Глава УГКЦ Святослав звернувся до учасників V ювілейного благодійного заходу «Різдвяна просфора», який щороку організовується у Львівській духовній семінарії Cвятого Духа з метою збору коштів для стипендій на навчання потребуючим семінаристам, передає Департамент інформації УГКЦ.

У відеозверненні Предстоятель привітав учасників благодійного заходу зі святом Різдва Христового. Він подякував усім учасникам заходу та відзначив, що Львівська духовна семінарія відігравала і відіграє дуже важливу роль в житті УГКЦ та стала альма-матір’ю Глави УГКЦ.

Львівська семінарія, зауважив Блаженніший Святослав, виховала нашій Церкві великих подвижників християнської віри, мучеників, ісповідників, учителів, провідників Церкви і народу.

«Ми так сьогодні вболіваємо за те, щоб наша семінарія росла і розвивалася, щоб вона продовжувала свої славні традиції, а відтак відповідала на слова Христа: "Жнива великі, а робітників мало. Моліться, отже, до господаря жнив, щоб вислав робітників на свої жнива"», – підкреслив у відеозверненні Предстоятель.

«З нашого Патріаршого собору в Києві засилаю вам слова вдячності за те, що кожен з вас долучаєтеся до виховання, формування, навчання майбутніх священників нашої Церкви. Хочу сердечно подякувати усім тим, які розуміють, наскільки важливим сьогодні є виховання майбутніх священнослужителів», – сказав Блаженніший Святослав, додавши: «Нам так сьогодні бракує добрих, ревних священиків. Наша Церква розвинулася в останні десятиліття, вийшла далеко поза межі Галичини. Нам так бракує працівників на Божій ниві. Дякую вам, що підтримуєте цю святу справу».

Патріарх Святослав побажав усім жертводавцям, щоб Господь Бог віддав їм сторицею, а новонароджений Спаситель благословив усіх миром, небесним світлом і радістю, якою ніхто з людей ніколи не зможе обдарувати.

Довідка

Благодійний захід «Різдвяна просфора» – традиційний щорічний захід у часі різдвяних свят, який організовується з метою збору коштів на стипендії для потребуючих семінаристів. Подія була ініційована владикою Венедиктом Алексійчуком, єпархом Чиказьким, і вперше проведена у 2018 році – з нагоди 50-ліття архиєрея. Зібрані кошти скеровуються до стипендіального фонду для семінаристів усіх семінарій УГКЦ в Україні.