Патріарх УГКЦ пояснив, яким має бути ідеальне християнське подружжя

Патріарх УГКЦ пояснив, яким має бути ідеальне християнське подружжя - фото 1
Християнське розуміння покори не є синонімом приниження, дискримінації чи рабства. Бути покірним, виховувати в собі покору означає пізнати правду про себе.

Про це сказав УГКЦ Святослав у прямому ефірі «Живого телебачення», присвяченому ролі жінки в Церкві та суспільстві, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Патріарх УГКЦ пояснив, якою має бути покора в подружжі. Цитуючи слова апостола Павла, він наголосив на тому, що вона має бути взаємною. «Чоловік має бути покірним жінці, а жінка – чоловікові. І ця покора є виявом взаємної любові», – вважає Глава УГКЦ.

Взірцем для подружнього щастя, на його переконання, є любов аж до повної самовіддачі, як навчає апостол Павло: «Чоловіки любіть своїх жінок так, як Христос полюбив Церкву і віддав Себе за неї». Така жертовна любов є покорою чоловіка перед жінкою.

Жінка, у свою чергу, повинна поважати свого чоловіка. І ця повага не означає, що треба мовчати на неправду чи будувати якісь викривлені стосунки. Навпаки, повага означає відвагу сказати правду і подбати про добро свого чоловіка у любові.

«Християнське розуміння подружжя – це не домінування одного над іншим, – зауважив Глава УГКЦ, - Таке домінування вважається наслідком гріхопадіння, того прокляття, яке гріх приніс для першої пари… А Ісус Христос відновив гармонію. Власне, Таїнство Подружжя є таїнством повернення до первісної гармонії, а також даром Духа Святого для сім’ї, щоб чоловік і жінка могли себе любити не тільки в міру людських здібностей».

Предстоятель УГКЦ зазначив, що Таїнство Подружжя допомагає будувати не корисливі, а партнерські стосунки в подружжі.

«Така подружня любов створює клімат впевненості. Тоді жінка впевнена у своєму чоловікові. Вона відважується народжувати, бо відчуває, що чоловік її ніколи не покине, аж до смерті. Таке подружжя справді може бути щасливим», – сказав Блаженніший Святослав.

«Християнське бачення подружжя – це мандрівка до досконалості, до святості вдвох. Це – проект на життя, не лише у фінансовому плані, але й проект на святість – бути реалізованими у досконалості, у святості, в батьківстві і материнстві», – наголосив Предстоятель УГКЦ.