Патріарх УГКЦ прийняв рекомендаційного листа від Апостольського нунція в Україні

22.09.2021, 09:17
Католики
Патріарх УГКЦ прийняв рекомендаційного листа від Апостольського нунція в Україні - фото 1
21 вересня у Київській Трьохсвятительській духовній семінарії у Княжичах, Глава УГКЦ Святослав прийняв рекомендаційного листа від новопризначеного Апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвальдаса Кульбокаса.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Від імені Державного Секретаріату Ватикану і Святішого Отця Папи Франциска Апостольський нунцій Вісвальдас Кульбокас, на знак початку своєї дипломатичної місії в Україні, вручив Блаженнішому Святославу рекомендаційного листа за підписом Державного секретаря Ватикану, кардинала П’єтро Пароліна.

Його Ексцеленція звернувся до присутніх із привітальним словом українською мовою:

«Моя головна місія як Апостольського нунція полягає у сприянні єдності духу і дій між Святішим Отцем як Верховним понтифіком Вселенської Церкви та католицькими пасторами та вірними у світі – у цьому випадку мова йде про Україну».
Особливу увагу Апостольський нунцій приділив розвитку Церкви, молодим покликанням, семінаристам.

Патріарх УГКЦ подякував нунцію за вітальне слово і запросив до спільного благословення семінаристів на новий навчальний рік:

«Знаєте, деякі нунції на закінчення своєї місії в Україні заговорили українською мовою. Владика Вісвальдас на початку своєї місії звернувся до нас нашою рідною мовою, і ми за це дуже вдячні – це особливий знак пошани до нашого народу, нашої Церкви і нашої держави. А тепер, владико, давайте разом уділимо благословення нашим семінаристам на новий навчальний рік. Владика є тільки-но свяченим єпископом, і завжди, коли є молодий священик чи єпископ, його благословення особливо сильне», - наголосив першоєрарх.

Владика Вісвальдас Кульбокас – литовський архиєпископ та дипломат Святого Престолу.

Народився у 1974 році у Клайпеді (Литва). Вчився у Папському університеті та Папській академії у Римі. У 1998 році отримав священничі свячення. У 2004 році розпочав дипломатичну службу у Ватикані. 15 червня 2021 року Папа Франциск номінував його Апостольським нунцієм в Україні і титулярним архиєпископом Мартани.