Патріарх УГКЦ та Карл Андерсон відкрили у Києві пам’ятну дошку засновнику «Лицарів Колумба»

Патріарх УГКЦ та Карл Андерсон відкрили у Києві пам’ятну дошку засновнику «Лицарів Колумба» - фото 1
У приміщенні Адміністративної будівлі при Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ 20 жовтня урочисто відкрили пам’ятну дошку на честь блаженного о. Майкла Маꥳвні - засновника братерської організації чоловіків-католиків «Лицарі Колумба».

Про це повідрмляє Департамент інформації УГКЦ.

Участь у події взяли Глава УГКЦ Святослав, екзарх Одеський та національний капелан Лицарів Колумба в Україні Михайло Бубній, Карл Андерсон - колишній Найвищий лицар спільноти Лицарів Колумба, о. Андрій Хім’як, в.о. Секретаря Синоду єпископів УГКЦ, учасники організації Лицарі Колумба.

Пам’ятна таблиця розташована перед входом у синодальний зал. Будівництво залу відбулося зокрема за фінансової підтримки братерської організації «Лицарі Колумба». Вже наступного року тут вперше буде засідати та приймати важливі для Української Греко-Католицької Церкви рішення Синод єпископів УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ висловив слова вдячності усім жертводавцям, які долучилися до цієї справи та події. «Сьогодні сюди приїхав колишній Найвищий лицар цієї спільноти Карл Андерсон, який разом зі мною відкрив цю пам’ятну дошку на честь засновника братства – о. Майкла Маꥳвні. Ми ще раз дякуємо нашим жертводавцям, молимося за нових жертводавців і рухаємось вперед».

«Лицарі Колумба» - організація, яка об'єднує чоловіків-католиків з усього світут. Заснована отцем Майклом Джозефом Макґівні в Нью-Гейвені (США) в 1882 році. Названа на честь мореплавця Христофора Колумба.

Діяльність Лицарів Колумба спрямована на благодійність, єдність католиків навколо Церкви для захисту християнських цінностей, особливо щодо родини та захисту життя, плекання братерства між лицарями та патріотизм.

В Україні спільноту «Лицарів Колумба» було засновано понад сім років тому. Почавши з декількох десятків чоловіків-лицарів, на сьогодні в Україні є 1320 братів, які об’єднані у 29 радах, які діють у Полтаві, Запоріжжі, Мелітополі, Одесі, Львові, Івано-Франківську, Хмельницькому, Самборі, Києві та багатьох інших містах.

З цих 29 рад 17 діє при греко-католицьких парафіях та 12 - при римо-католицьких.

За цей братерський рік було прийнято 232 нових лицарі та створено чотири нові ради (Кам’янець-Подільський, Вороняки, Одеса та Івано-Франківськ-Пасічна), а також створено два нових осередки в Житомирі та Кам’янці-Подільському.

Варто зазначити, що 41,5% «Лицарів Колумба» в Україні - це чоловіки до 40 років, 40% - це чоловіки від 40 до 60 років, а 18,5% лицарів - мають понад 60 років.

Приблизно 67,6% серед українських лицарів мають перший ступінь лицарства, 10% - другий, а 21,7% - третій. В Україні перші вісім лицарів удостоїлися присвоєння найвищого IV патріотичного ступеня.