Патріарх УГКЦ у Римі розвіював «романтичні уявлення про Росію»

Патріарх УГКЦ у Римі розвіював «романтичні уявлення про Росію» - фото 1
Під час аудієнції я запитав Папу Франциска: «А знайте, що про Вас в Україні говорять?». Він поцікавився: «Що?». Відповідаю: «Що Ви погано читали Достоєвського». «Та чому?», — здивувався він…

Про це розповів Патріарх Української Греко-Католицької Святослав у програмі «Відкрита Церква» на «Живому телебаченні», передає Департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ зауважив, що він намагався пояснити всім у Римі, зокрема Папі Франциску, що дуже часто західний світ, римський світ, церковний, інтелектуальний має романтичні уявлення про Росію, які формувалися роками…

«І я сказав Папі, — розповів Глава УГКЦ, — що мені це нагадало певні романтичні уявлення щодо Німеччини перед Другою світовою війною: коли хтось чув слово "Німеччина“, то уявляв німецьку філософію ХІХ століття, високі зразки німецької культури… Але при владі були нацисти. А потім увесь світ дивувався, як такий народ, із такою високою культурою створив Аушвіц, був причиною великого Голокосту…».

«Це саме, — зауважив Патріарх, — на жаль, відбувається у Росії. Там при владі злочинці, нацисти. І весь світ сьогодні спостерігає факти злочинів проти українського народу, його геноцид. Ми бачимо ці масові поховання. А Папа просто не міг повірити, що такі нібито взірці гуманізму можуть чинити таку злочинність».

Блаженніший Святослав наголосив, що гібридна війна проти України пов’язана з російською пропагандою: «Сьогодні наш народ виглядає як зболена дитина, яка бачить світ у чорно-білих тонах. І вважає, що коли хтось не з нами, той проти нас, якщо хтось позитивно говорить про тих, хто нас убиває, це починає нас дуже ображати».

«Наші люди цього не розуміють. Я так і сказав Папі. І попросив про якийсь жест, слово потіхи, емпатії. Я сказав: Святий Отче, напишіть листа українцям. І він написав», — сказав Предстоятель УГКЦ.