• Головна
  • Новини
  • Патріарх УГКЦ відсвяткував в Афінах 15-річчя громади, яку особисто заснував...

Патріарх УГКЦ відсвяткував в Афінах 15-річчя громади, яку особисто заснував

13.05.2013, 11:45
Патріарх УГКЦ відсвяткував в Афінах 15-річчя громади, яку особисто заснував - фото 1
Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) здійснив пастирський візит до греко-католицького екзархату в Афінах. Його поїздка тривала три дні – з 10 по 12 травня і була приурочена до 15 ліття української громади Святого Миколая, що діє при катедральному соборі Пресвятої Тройці в Афінах.

12-05-13-1-k.jpgПатріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) здійснив пастирський візит до греко-католицького екзархату в Афінах. Його поїздка тривала три дні – з 10 по 12 травня і була приурочена до 15 ліття української громади Святого Миколая, що діє при катедральному соборі Пресвятої Тройці в Афінах.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

10 травня в аеропорту Е. Венізелос Патріарха Святослава зустріли: владика Димитрій, Апостольський екзарх для греко-католиків Греції, єпископ Самбірсько-Дрогобицький Ярослав (Приріз), архимандрит Любомир та радник Посольства України в Грецькій Республіці п. Євген Осташевський.

«Візит Блаженнішого Святослава особливо важливий для українців Афін, бо саме 15 років тому молодий священик Святослав Шевчук, будучи студентом у Римі, закладав основи в цій громаді. За його старанням до Афін прибули сестри василіанки, щоб допомагати українським дітям, завдяки його турботі почала функціонувати українська школа. Тому громада українців в Афінах з особливою радістю вітає Блаженнішого Святослава, щоб разом із ним подякувати Господеві за Його дивний промисел і батьківську опіку», - повідомили у прес-службі візиту.

Упродовж свого візиту до Греції Глава УГКЦ відвідав монастир Паммакарістос, Благовіщенську обитель сестер-василіанок та взяв участь у конференції, присвяченій 15-літтю української католицької громади. У супроводі Апостольського екзарха для греко-католиків Греції Патріарх Святослав (Шевчук) 11 травня відвідав Апостольського нунція в Грецькій Республіці архиєпископа Едварда Адамса.

У ході розмови посол Ватикану повідомив гостей, що Конгрегація Східних Церков надала стипендію на п'ятирічне навчання в PUG (Рим) для Івана Лихопатера - парафіянина української громади Афін. Як наголошує Департамент інформації УГКЦ, ця новина приємно вразила екзарха, оскільки за останніх 50 років це є перше покликання.