Патріарх УГКЦ: Волонтери і добровольці вкотре рятують наш народ і державу

Патріарх УГКЦ: Волонтери і добровольці вкотре рятують наш народ і державу - фото 1
Сьогодні ми дякуємо людям, які, не чекаючи якогось примусу, особистої вигоди чи меркантильного інтересу, спішать на допомогу тим, хто слабший і найбільш потребуючий.

Про це сказав Патріарх УГКЦ Святослав під час проповіді на Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві в міжнародний День волонтера і добровольця, передає Департамент інформації УГКЦ.

«Найбільшим волонтером і добровольцем є сам Господь Бог, який добровільно стає ближнім, стає поруч із нами, стає нашим лікарем, стає вирішенням усіх наших особистих життєвих проблем і труднощів. Він, як той волонтер, приходить і каже: дай Мені свою біду, а Я дам тобі свою силу», – сказав Предстоятель УГКЦ.

За його словами, що волонтерська діяльність лежала в основі християнських громад і спільнот від початку їх існування.
«Добре серце, безкорисливе служіння, – зазначив Глава УГКЦ, – є тією душею, силою, яка виходить за межі лише церковних громад та осередків і слугує рушійною силою суспільства. Є його силою вистояти в найтяжчі часи».

«Ми бачили вибух волонтерства під час Майданів… Завдяки нашим добровольцям ми ще існуємо як вільна і незалежна держава. Волонтерська діяльність і добровольчі рухи вкотре рятують наш народ, нашу державу», – додав Патріарх УГКЦ.

Це до кожного з нас, наголосив першоєрарх, сьогодні каже Христос: не бійся, тільки віруй!

«Нехай ці слова стануть нашою силою в часи великої тривоги, яку ми переживаємо. Нехай Божа благодать стане тією внутрішньою силою християнського свідчення, на яке чекає сьогодні Україна і світ», – побажав Предстоятель.