Патріарх УГКЦ закликав Мінкультури завершити спорудження меморіалу жертв Голодомору

24.06.2020, 09:57
Держава
ВРЦіРО - фото 1
ВРЦіРО
Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Святослав звернувся до міністра культури Олександра Ткаченка з проханням, щоби довершення меморіалу жертв Голодомору-геноциду було одним з пріоритетів його діяльності.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Глава УГКЦ це побажання висловив під час зустрічі Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій з новим Міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком та головою Державної служби з етнополітики та свободи совісті Оленою Богдан.

Зустріч відбулася 23 червня 2020 року в Клубі Кабінету Міністрів України.

«Уже кілька років поспіль ми працюємо над тим, щоби було завершено спорудження меморіалу жертв Голодомору. Цей проєкт, на мою думку, є надзвичайно важливим. До нього було також залучено Міністерство культури в першій особі. Тому я прошу, пане міністре, аби довершення цього меморіалу було серед пріоритетів вашої діяльності», – сказав Предстоятель УГКЦ.

Патріарх Святослав вважає тему Голодомору глибокою раною, яку носить українське суспільство, тому потрібне гідне вшанування жертв цієї трагедії.

«Гадаю, осмислення наслідків Голодомору-геноциду і того, що з нами усіма сталося після цієї трагедії, має ще бути предметом доповідей для нових досліджень», – сказав Блаженніший Святослав.

Водночас Глава УГКЦ висловив сподівання, що Церква і держава зможуть спільно лікувати рани, які носить наше суспільство.

Першоєрарх також зазначив, що вважає особливим здобутком Всеукраїнської ради Церков збереження релігійного миру в Україні. Адже, за його словами, після початку війни на сході України було багато різних спроб розпалити також і міжконфесійну війну всередині нашої країни.

«І ми всі, незалежно від того, до якої Церкви себе співвідносимо, ми зрозуміли, що релігійний мир в Україні сьогодні є питанням національної безпеки», – наголосив Глава УГКЦ.